Trwa ładowanie...
channing tatum

Channing Tatum ekranizuje Jo Nesbo

Share
Channing Tatum ekranizuje Jo Nesbo
d4i2msl

*Channing Tatum chce zostać reżyserem. Jego pierwszym projektem ma być adaptacja powieści "Sonnen" ("The Son") popularnego w Polsce norweskiego pisarza Jo Nesbo.*

Wiemy już, że Tatum na pewno wyprodukuje film wraz z Reidem Carolinem. Trwają też jednak negocjacje w sprawie reżyserii adaptacji przez Tatuma. Producent Kevin McCormick oraz Tatum i Carolin odwiedzili niedawno Jo Nesbo w Oslo, aby porozmawiać o potencjalnej ekranizacji. Warto wspomnieć, że książka "Sonnen" jeszcze nie ukazała się w księgarniach - premiera planowana jest na kwiecień.

Thriller kryminalny "Sonnen" to powieść spoza popularnej serii o Harrym Hole, którą zasłynął Nesbo. Przedstawia ona historię Sonny'ego Lofthusa, uzależnionego od heroiny mężczyzny, który przez pół życia siedzi w więzieniu, bo przyznaje się do przestępstw, które popełnili inni: skorumpowani policjanci, prawnicy, strażnicy więzienni. Dopóki Sonny dostaje swoją działkę, z chęcią odsiaduje wyroki za innych. Gdy jednak pewnego dnia poznaje długo skrywaną prawdę o śmierci swojego ojca, który nie popełnił samobójstwa, ale padł ofiarą morderstwa, Sonny postanawia uciec z więzienia i zemścić się.

d4i2msl

Przypomnijmy, że proza Jo Nesbo cieszy się sporym powodzeniem u hollywoodzkich producentów, którzy wcześniej zakupili prawa do ekranizacji dwóch innych dzieł Norwega: czekającego na publikację "Blood on Snow" oraz powieści "Pierwszy śnieg" z cyklu o Harrym Hole. Prace nad żadną z nich jeszcze nie ruszyły, więc istnieje szansa, że Channing Tatum będzie pierwszy.

Zanim jednak aktor spełni marzenia o reżyserii, ponownie zaprezentuje talent aktorski w filmie "22 Jump Street", czyli sequelu "21 Jump Street". 5 czerwca 2014 roku komedia zagości w polskich kinach.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d4i2msl

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i2msl
d4i2msl