Trwa ładowanie...

"Death Note" - słynna manga w filmowej wersji od Netfliksa. Jest pierwszy zwiastun [WIDEO]

„Death Note” może być największym filmowym hitem, jaki w tym roku przygotuje dla swoich widzów Netflix. Adaptacja słynnej mangi trafi na platformę 25 sierpnia. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun produkcji, który zapowiada niezwykłe emocje. Czy filmowy „Death Note” dorówna swojemu rysunkowemu pierwowzorowi?
Share
Kadr z filmu "Death Note"
Kadr z filmu "Death Note"Źródło: Youtube.com
d1fjrhi

„Death Note” to wydawana w latach 2003-2006 dwunastotomowa manga utrzymana w klimacie thrillera i sci-fi autorstwa Tsugumi Ōby. Komiks zyskał uznanie na całym świcie i uważany jest za klasyk gatunku. Wydawnictwo zdobyło m.in. nagrodę Eagle Awards, a w samej Japonii rozeszło się w ilości około 20 milionów egzemplarzy.

   Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Fani „Death Note” będą mogli ponownie przeżyć niesamowitą przygodę już latem tego roku. 25 sierpnia Netflix wypuści filmową wersję mangi w reżyserii Adama Wingarda (m.in. rewelacyjny "Gość"). Właśnie pojawił się pierwszy zwiastun produkcji.

„Death Note” przedstawi historię licealisty, który znajdzie tajemniczy notes. Chłopak nie będzie zdawać sobie sprawy z tego, że zeszyt posiada niesamowitą moc. Jego posiadacz, może bowiem z jego pomocą zabić dowolną osobę, poprzez wpisanie na kolejnych kartach notatnika jej imienia i nazwiska. Główny bohater postanawia wykorzystać znaleziony skoroszyt do oczyszczenia świata z wszechobecnego zła.

d1fjrhi

W obsadzie „Death Note” znaleźli się m.in. Nat Wolff, Margaret Qualley, William Dafoe, Keith Stanfield, Paul Nakauchi i Shea Whigham. Scenarusz produkcji opracował Jeremy Slater.

"Death Note" Anime (2006) Materiały prasowe
"Death Note" Anime (2006)Źródło: Materiały prasowe

Warto zaznaczyć, że „Death Note” Netfliksa nie będzie pierwszą ekranizacją mangi Ōby. W 2006 roku Toshiki Inoue stworzył serialowe anime oparte na fabule słynnego komiksu. Składający się z 37 odcinków serial cieszył się sporą popularnością i zyskał przychylne noty krytyków. W tym samym czasie „Death Note” doczekał się także filmowego pełnego metrażu. Jako pierwszy ekranizacji mangi podjął się japoński reżyser Shūsuke Kaneko. „Death Note: Notatnik śmierci” doczekał się także sequela („Death Note: ostatnie imię”) oraz spin-offu („L: Change the World”).

d1fjrhi

Podziel się opinią

Share
d1fjrhi
d1fjrhi