Trwa ładowanie...
d4lx5ax

"Death Note" - słynna manga w filmowej wersji od Netfliksa. Jest pierwszy zwiastun [WIDEO]

„Death Note” może być największym filmowym hitem, jaki w tym roku przygotuje dla swoich widzów Netflix. Adaptacja słynnej mangi trafi na platformę 25 sierpnia. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun produkcji, który zapowiada niezwykłe emocje. Czy filmowy „Death Note” dorówna swojemu rysunkowemu pierwowzorowi?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z filmu "Death Note"
Kadr z filmu "Death Note" (Youtube.com)
d4lx5ax

„Death Note” to wydawana w latach 2003-2006 dwunastotomowa manga utrzymana w klimacie thrillera i sci-fi autorstwa Tsugumi Ōby. Komiks zyskał uznanie na całym świcie i uważany jest za klasyk gatunku. Wydawnictwo zdobyło m.in. nagrodę Eagle Awards, a w samej Japonii rozeszło się w ilości około 20 milionów egzemplarzy.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Fani „Death Note” będą mogli ponownie przeżyć niesamowitą przygodę już latem tego roku. 25 sierpnia Netflix wypuści filmową wersję mangi w reżyserii Adama Wingarda (m.in. rewelacyjny "Gość"). Właśnie pojawił się pierwszy zwiastun produkcji.

„Death Note” przedstawi historię licealisty, który znajdzie tajemniczy notes. Chłopak nie będzie zdawać sobie sprawy z tego, że zeszyt posiada niesamowitą moc. Jego posiadacz, może bowiem z jego pomocą zabić dowolną osobę, poprzez wpisanie na kolejnych kartach notatnika jej imienia i nazwiska. Główny bohater postanawia wykorzystać znaleziony skoroszyt do oczyszczenia świata z wszechobecnego zła.

d4lx5ax

W obsadzie „Death Note” znaleźli się m.in. Nat Wolff, Margaret Qualley, William Dafoe, Keith Stanfield, Paul Nakauchi i Shea Whigham. Scenarusz produkcji opracował Jeremy Slater.

"Death Note" Anime (2006) Materiały prasowe
"Death Note" Anime (2006) (Materiały prasowe)

Warto zaznaczyć, że „Death Note” Netfliksa nie będzie pierwszą ekranizacją mangi Ōby. W 2006 roku Toshiki Inoue stworzył serialowe anime oparte na fabule słynnego komiksu. Składający się z 37 odcinków serial cieszył się sporą popularnością i zyskał przychylne noty krytyków. W tym samym czasie „Death Note” doczekał się także filmowego pełnego metrażu. Jako pierwszy ekranizacji mangi podjął się japoński reżyser Shūsuke Kaneko. „Death Note: Notatnik śmierci” doczekał się także sequela („Death Note: ostatnie imię”) oraz spin-offu („L: Change the World”).

d4lx5ax

Podziel się opinią

Share
d4lx5ax
d4lx5ax