Trwa ładowanie...
guillermo del toro

Guillermo Del Toro nie nakręci "Pięknej i Bestii"

Share
Guillermo Del Toro nie nakręci "Pięknej i Bestii"
d305ciu

Guillermo Del Toro zrezygnował z reżyserii aktorskiej wersji baśni "Piękna i Bestia" z Emmą Watson w roli głównej.

Meksykański twórca nie stanie za kamerą obrazu, ale nie wycofał się ostatecznie z projektu. Del Toro napisał scenariusz filmu oraz odpowiada za jego produkcję. Wytwórnia Warner Bros. poszukuje obecnie nowego reżysera.

Przypomnijmy, że bohaterką francuskiej baśni ludowej jest piękna Belle, mieszkanka francuskiej wioski, której ojciec zostaje uwięziony w zaklętym zamku przez odrażającą bestię. Belle podąża jego śladem i zgadza się zostać więźniem bestii zamiast ojca. Wkrótce odkrywa, że za odpychającą powierzchownością potwora kryje się serce i dusza księcia.

d305ciu

W główną rolę wcieli się Emma Watson.

Nad aktorską wersją "Pięknej i Bestii" pracuje też Bill Condon ("Dreamgirls", "Piąta władza"). Film powstaje dla wytwórni Walta Disneya. Scenariusz pisze Evan Spiliotopoulos ("Herkules").

Guillermo Del Toro pracuje obecnie na planie horroru "Crimson Peak". W obsadzie obrazu są m.in. Jessica Chastain, Mia Wasikowska, Tom Hiddleston i Charlie Hunnam. Premierę filmu zaplanowano na październik 2015 roku. Meksykański twórca niedawno przyznał też, że pisze scenariusz sequela "Pacific Rim". Pierwsza część superprodukcji trafiła do kin w lipcu ubiegłego roku.

d305ciu

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d305ciu
d305ciu