Trwa ładowanie...

''Harry Potter i Insygnia Śmierci" - Premiera DVD i Blu-ray

''Harry Potter i Insygnia Śmierci" - Premiera DVD i Blu-rayŹródło: Warner Bros.
dtyg0ia
dtyg0ia

Jedna z najpopularniejszych serii filmowych wszech czasów dobiega końca. Saga o przygodach Harry’ego Pottera i jego przyjaciół znajdzie swój finał w dwuczęściowej superprodukcji „Harry Potter i Insygnia Śmierci”, której pierwsza odsłona zadebiutuje na Blu-ray i DVD już 15 kwietnia w ofercie Galapagos Films.

Harry Potter i Insygnia Śmierci” to już siódma filmowa opowieść o przygodach nastoletniego czarodzieja, ale pierwsza, którą twórcy zdecydowali się zrealizować w dwóch częściach. – Kiedy Steven Kloves zaczął prace nad scenariuszem szybko zorientował się, że historii opowiedzianej w książce nie da się zamknąć w jednym filmie. Musielibyśmy zrezygnować ze zbyt wielu wątków ważnych dla całej historii. Nie chcieliśmy tego robić, dlatego podjęliśmy decyzję o nakręceniu filmu w dwóch częściachwyjaśnia producent David Heyman.

Podobnego zdania jest odtwórca głównej roli, Daniel Radcliffe. – Historia napisana przez J.K. Rowling jest fantastyczna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, tajemnic, miłości, komedii i akcji. Nie dałoby się jej zmieścić w jednym filmie – tłumaczy aktor.

„Harry Potter i Insygnia Śmierci” to pierwsza opowieść o przygodach nastoletniego czarodzieja, która nie rozgrywa się w bezpiecznych murach Hogwartu. Szkoła zostaje opanowana przez Śmierciożerców, a Harry i jego przyjaciele wyruszają w niebezpieczną wyprawę, której celem jest odnalezienie horkruksów – magicznych artefaktów, dzięki którym mogą pokonać Voldemorta. Podczas swojej podróży odkryją wiele skrywanych do tej pory tajemnic, między innymi niechlubną przeszłość swojego mentora profesora Dumbledore’a. – To odkrycie wywołuje u Harry’ego prawdziwy kryzys wiary. Zaczyna zastanawiać się czy misja jaką przed śmiercią powierzył mu Dumbledore w ogóle ma sens. To z kolei wystawia na ciężką próbę jego przyjaźń z Hermioną i Ronem – mówi reżyser, David Yates.

Misję do wykonania ma również lord Voldemort: zgładzenie Harry’ego Pottera, który przed kilkunastoma laty cudem uniknął śmierci z jego ręki. – Pozostając w ukryciu Voldemort od lat przygotowywał się do powrotu. Utkał misterną intrygę, której efektem ma być jego przejęcie władzy nad światem. Jedyną osobą, która może mu w tym przeszkodzić, jest Harry Potter – mówi David Yates.

dtyg0ia

Do gry powraca również Severus Snape – wieloletni nauczyciel (i dręczyciel) Harry’ego Pottera, a także jedna z najbardziej dwuznacznych postaci w sadze. Snape pomaga Voldemortowi w polowaniu na nastoletniego czarodzieja, ale prawdziwe motywy jego postępowania wciąż nie są do końca jasne. – Za każdym razem kiedy widzę Alana Rickmana w roli Severusa Snape’a jestem zachwycony niezwykłą złożonością i drobiazgowości kreacji, jaką stworzył na ekranie – mówi producent David Heyman.

© 2010 Warner Bros. Entertainment Inc. All Rights Reserved. Harry Potter Publishing Rights © J.K.R. Harry Potter characters, names and related indicia are trademarks of and © Warner Bros. Entertainment Inc.

Filmowcy realizowali jednocześnie zdjęcia do pierwszej i drugiej części obrazu. Prace na planie zakończyły się 12 czerwca 2010 roku po 478 dniach. Po 10 latach zdjęcia do ostatniej odsłony przygód nastoletniego czarodzieja zostały zakończone, a odtwórcy głównych ról nie kryli z tego powodu łez wzruszenia.

Wydanie Blu-ray i DVD filmu „Harry Potter i Insygnia Śmierci” zadebiutuje w sklepach 15 kwietnia. Na płytach nie zabraknie wyjątkowych dodatków specjalnych:

TYLKO NA BLU-RAY

• MAXIMUM MOVIE MODE - PRZYGOTUJ SIĘ NA OSTATECZNĄ BITWĘ! Dołącz do obsady i ekipy filmowej w interaktywnej podróży , która przygotuje Cię na ostatnie, wielkie powstanie przeciwko największemu złu – a wszystko to podczas oglądania filmu!
• Zobacz to po raz pierwszy! Scena otwierająca oczekiwanej przez fanów części drugiej filmu „Harry Potter i Insygnia Śmierci”
• SIEDMIU POTTERÓW - Zobacz jak Daniel Radcliffe odtworzył osobowości wielu Harrych w scenie na Privet Drive
• SPOTKANIE Z RUPERTEM, TOMEM, OLIVEREM I JAMESEM: Dołącz do Ruperta Grinta (Ron Weasley), Toma Feltona (Draco Malfoy), Jamesa Phelpsa (Fred Weasley) i Olivera Phelpsa (George Weasley) na rundkę golfa i rzuć okiem na ich 10-letnią przyjaźń
• DAN, RUPERT I EMMA: WYŚCIGI W LESIE
• SCENY NIEWYKORZYSTANE
• HARRY POTTER I INSYGNIA ŚMIERCI, CZĘŚĆ 1: MUZYKA FILMOWA

dtyg0ia

Wydanie DVD

DODATKI SPECJALNE
• Sceny niewykorzystane
• SIEDMIU POTTERÓW - Zobacz jak Daniel Radcliffe odtworzył osobowości wielu Harrych w scenie na Privet Drive
• SPOTKANIE Z RUPERTEM, TOMEM, OLIVEREM I JAMESEM: Dołącz do Ruperta Grinta (Ron Weasley), Toma Feltona (Draco Malfoy), Jamesa Phelpsa (Fred Weasley) i Olivera Phelpsa (George Weasley) na rundkę golfa i rzuć okiem na ich 10-letnią przyjaźń
• DAN, RUPERT I EMMA: WYŚCIGI W LESIE
• Galeria mini dokumentów m.in. Zamarznięte jezioro i Bitwa Harry’ego i Nagini
• Harry Potter i Insygnia Śmierci, część 1: Muzyka filmowa

** [

FILM.WP.PL NA TWOJEJ ŚCIANIE. DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )**

dtyg0ia

** [

BYŁA GENIALNYM DZIECKIEM. DZIŚ ZACHWYCA URODĄ ]( http://film.wp.pl/zlote-dziecko-hollywood-stalo-sie-kobieta-6025275677496449g )**

** [

MINĘŁO PONAD 20 LAT. ZOBACZ DZIŚ AKTORÓW Z ''I KTO TO MÓWI'' ]( http://film.wp.pl/nierzadnice-hollywood-6025275877319297g )*
*
[

NATASZA URBAŃSKA SZOKUJE STROJEM NA WIZJI! ]( http://teleshow.wp.pl/natasza-urbanska-szokuje-strojem-6021653568488065g )**

** [

CAŁA PRAWDA O MAĆKU Z "KLANU" ]( http://teleshow.wp.pl/ile-lat-ma-macius-z-klanu-6026602789311617g )**

dtyg0ia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtyg0ia