Trwa ładowanie...
d36tgev

Jack i Jill

Najnowsze informacje
2.5
(33 głosy)
Oceń:
d36tgev

„Jack i Jill” (ang. Jack and Jill) to amerykańska komedia z 2011 roku w reżyserii Dennisa Dugana. Główny bohater obrazu, Jack Sadelstein (w tej roli Adam Sandler), prowadzi idealne życie – ma żonę i dwójkę dzieci. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie jego bliźniaczka, Jill (w tej roli również Adam Sandler). W dzieciństwie rodzeństwo nie miało ze sobą za wiele wspólnego. Kiedy jednak Jack się wyprowadził, ich życiowe drogi obrały różne tory.

Jack po wielu latach został specjalistą ds. reklamy w Los Angeles, odniósł już nawet spore sukcesy. Z kolei jego siostra Jill została w domu i zajęła się opieką nad rodzicami. Aktualnie rodzeństwo widuje się raz w roku. Jak co roku Jill przyjeżdża do Los Angeles na Święto Dziękczynienia. Z powodu rzadkich odwiedzin relacje rodzeństwa są rozluźnione. W związku z tym Jack raczej stara się przetrwać coroczną wizytę Jill niż się nią cieszyć.

Stres Jacka potęguje fakt, że w pracy pojawiły się spore problemy. Jego największy klient Dunkin Donuts, żąda, aby w najnowszej reklamie wystąpił sam Al Pacino. Jak można się domyślić, nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza, że słynny aktor przechodzi załamanie nerwowe i jest na granicy postradania zmysłów. Na szczęście okazuje się, ze jego siostra Jill może pomóc mu namówić Pacino na występ.

Reżyser Dennis Dugan już po raz ósmy współpracował z Adamem Sandlerem. Granie podwójnej roli wymagało od aktora niezwykłego wyczucia czasu. Cały żart polegał m.in. na tym, że Jack i Jill robią dokładnie te same rzeczy w dokładnie tym samym czasie. Do roli Ala Pacino, filmowcy zdecydowali się zaangażować samego Pacino. W filmie aktor tak naprawdę nie gra samego siebie, tylko swoją alternatywną, udziwniona wersję.

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36tgev
d36tgev
d36tgev