Trwa ładowanie...
d3qdzmj

''Jak uratować mamę'': do kin trafia wyjątkowy film dla dzieci i rodziców

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Jak uratować mamę'': do kin trafia wyjątkowy film dla dzieci i rodziców
d3qdzmj

Trudno o lepszy filmowy prezent na Dzień Dziecka niż premiera “Jak uratować mamę”, wyjątkowej polskiej pełnometrażowej animacji dla dzieci i ich rodziców o tym, że zawsze warto wierzyć w marzenia i konsekwentnie dążyć do celu. Film idealnie łączączy dziecięcą wyobraźnię i gwiazdorską dubbingową obsadę: Macieja Stuhra, Tomasza Kota, Cezarego Pazury, Andrzeja Grabowskiego i Jarosława Boberka. Film w kinach od 1 czerwca.

„Jak uratować mamę” jest pierwszym od pięciu lat polskim pełnometrażowym filmem animowanym, który trafia na wielkie ekrany. Dobrze się składa, że wchodzi na Dzień Dziecka, bo jest idealnie skrojony pod najmłodszych widzów oraz ich rodziców, którzy będą mogli przypomnieć sobie emocje z dawnych lat, kiedy walka ze smokiem i czarownicą wydawała się realnym zagrożeniem, a bajkowa sceneria najprawdziwszą prawdą. “Jak uratować mamę” to zgrabnie opowiedziana, wykorzystująca sprawdzone scenariusze klasycznych bajek, opowieść o dziecięcych marzeniach i dorastaniu.

d3qdzmj

Jak uratować mamę” to historia niezwykłego rodzeństwa. Adaś większość swojego czasu spędza, grając na komputerze. Aneta zaś jest miłośniczką książek, uwielbiającą bujać w obłokach i marzyć o królewiczu z bajki. Jednak przez jakiś czas myśli dzieci będą musiały skupić się na czymś zupełnie innym. Ich mama potrzebuje pomocy, którą tylko jej pociechy są w stanie sprowadzić. Niemały w tym udział będzie miała pewna Czarownica… To za sprawą jej czarów Adaś i Anetka przeniosą się do tajemniczej średniowiecznej krainy – pełnej ziejących ogniem smoków, turniejów rycerskich i zamków. Dzieci muszą odnaleźć legendarne Złote Krople, dzięki którym będą mogły spełnić swoje trzy życzenia – w tym to jedno najważniejsze: ratunek dla mamy.

W dubbingowej obsadzie, wśród nazwisk z najwyższej półki, znaleźli się m.in.: Maciej Stuhr, Tomasz Kot, Cezary Pazura, Andrzej Grabowski i Jarosław Boberek. A od strony muzycznej produkcję promuje piosenka „Możesz wszystko” w wykonaniu Tabba i zespołu Sound’n’Grace.

Klasę i wartość filmu potwierdzają liczne nagrody. „Jak uratować mamę” zostało uznane za Najlepszą animację na New Media Film Festival w Los Angeles oraz 5. Dada Saheb Phalke Film Festival 2015 w Indiach. Pełna przygód produkcja zakwalifikowała się również do oficjalnej selekcji wielu międzynarodowych festiwali, w tym: Hollywood Weekly Magazine Film Festival i 25. Cottbus Film Festival.

d3qdzmj

Podziel się opinią

Share

d3qdzmj

d3qdzmj