Trwa ładowanie...
d273czr
Aktualności

Johnny Depp będzie Harrym Houdinim

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Johnny Depp będzie Harrym Houdinim
d273czr

Johnny Depp negocjuje warunki udziału w filmie biograficznym o słynnym magiku Harrym Houdinim.

Projekt będzie adaptacją książki Williama Klausha i Larry'ego Slomana, "The Secret Life of Houdini: The Making of America's First Superhero". Publikacja sugeruje, że legendarny iluzjonista był także brytyjskim szpiegiem i doradcą cara Mikołaja II. Autorzy przedstawiają również tezę, że za śmierć magika odpowiadają żądni zemsty spirytyści, których Houdini gorliwie demaskował.

W tytułowego bohatera ma wcielić się Johnny Depp.

d273czr

Scenariusz obrazu napisał Noah Oppenheim. Za kamerą stanie Dean Parisot ("Red 2").

Film powstaje dla Lions Gate Entertainment. Zdjęcia mają rozpocząć się w listopadzie.

Harry Houdini urodził się 24 marca w 1874 roku w Budapeszcie jako Erik Weisz. Dorastał w USA i tam rozpoczął karierę jako iluzjonista. Na początku koncentrował się na tradycyjnych sztuczkach magicznych, aby za namową sławnego impresario Martina Becka zająć się widowiskowymi ucieczkami. To właśnie one zapewniły mu tytuł "króla kajdanek", z których potrafił się wyswobodzić bez problemu. Houdini był również gwiazdą niemych filmów ("The Master Mystery", "The Grim Game", "The Man From Beyond"). Zmarł 31 października 1926 roku.

Johnny'ego Deppa możemy obecnie podziwiać w dramacie science-fiction "Transcendencja". W przyszłym roku do kin trafią kolejne obrazy z udziałem aktora, "Mortdecai" w reżyserii Davida Koeppa oraz "Black Mass Scotta Coopera.

d273czr

Podziel się opinią

Share

d273czr

d273czr