Trwa ładowanie...
d4l0b9u

Kacper Kuszewski

Najnowsze informacje
3.9
(338 głosów)
Oceń:
d4l0b9u

Polski aktor telewizyjny i teatralny, powszechnie kojarzony z serialową rolą Marka Mostowiaka w telenoweli „M jak miłość”. Ma na swoim koncie bogate doświadczenie jako aktor dubbingowy – jest jednym z kilku aktorów, którzy użyczyli swojego głosu postaci Myszki Miki.

Urodził się 21 czerwca 1976 roku w Słupsku. Jest synem aktora Jarosława Kuszewskiego. Jako nastolatek uczęszczał do szkoły muzycznej w Bydgoszczy. Studiował w Akademii Teatralnej w Warszawie, którą ukończył w 1999 roku, w tym samym roku debiutując na scenie warszawskiego Teatru Scena Prezentacje, z którym związał się na jeden sezon (1999-2000). Później, przez krótki czas był aktorem stołecznego Teatru Narodowego (2000), a w latach 2002-2003 – Teatru Polskiego w Warszawie.

Jego filmowym debiutem był epizod w filmie Barbary Sass „Jak narkotyk” z Magdaleną Cielecką (1999). Zagrał jeszcze nieco większe role w wojennym filmie Andrzeja Kotkowskiego „Wszystkie pieniądze świata” (1999) i w thrillerze Krzysztofa Langa „Strefa ciszy” (2000), zanim związał się na stałe z telenowelą „M jak miłość” (2000-2008).

* Rola Marka Mostowiaka, syna Barbary i Lucjana oraz wzorowego i kochającego męża Hanki (Małgorzata Kożuchowska) w serialu, który już wkrótce okazał się jednym z największych przebojów telewizyjnych ostatnich lat, przyniosła mu ogromną popularność, rozpoznawalność i niemałą sympatię widzów.*

Oprócz stałej obecności na planie „M jak miłość”, jedynym występem Kuszewskiego na ekranie w ostatnich latach była rola Witolda Brożka, studenta Wojtyły w głośnej produkcji biograficznej „Karol. Człowiek, który został papieżem” (2004).

Ma ogromne zasługi w zakresie realizacji polskiego dubbingu do filmów dla dzieci. Jego głosem mówiła m.in. Myszka Miki w wielu disneyowskich kreskówkach, tytułowa bohaterka animowanego filmu „Lissi na lodzie” (2007), Fred z bajki „Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie”, Chaps z „Zakochanego kundla 2”, Milo z „Atlantydy: Powrót Milo” i Percy Weasley w trzech pierwszych częściach „Harry’ego Pottera”.

W 2008 roku wziął udział III edycji znanego programu rozrywkowego „Jak Oni Śpiewają?”, zajmując wysoką, 3. lokatę w końcowym rankingu.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4l0b9u
d4l0b9u
d4l0b9u