Trwa ładowanie...
du1bh99

Kaja Paschalska

Najnowsze informacje
2.7
(640 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Warszawa

Filmografia:
du1bh99

Jedna z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych postaci polskiego show-biznesu. Gwiazda młodego pokolenia, której sławę przyniosła przede wszystkim serialowa rola Oli Lubicz z „Klanu” oraz działalność na scenie muzycznej. Jej cechą charakterystyczną jest burza rudych loków (które jednak często prostuje).

Urodziła się 25 lutego 1986 roku w Warszawie. Na ekranie zadebiutowała jako 11-letnia dziewczynka w spektaklu Teatru TV „Bambuko” Agnieszki Glińskiej (1997). Jeszcze w tym samym roku wygrała casting do roli Oli – młodszej córki Pawła (Tomasz Stockinger) i Krystyny Lubicz (Agnieszka Kotulanka) w telenoweli „Klan”, którą z powodzeniem kreuje do dziś.

Widzowie mieli okazję być świadkami dorastania bohaterki, która zmieniała się wraz z naturalnym rozwojem odtwórczyni roli głównej, z czasem przeobrażając się z dziewczynki w kobietę.

Już jako 17-latka wyprowadziła się z domu, by zamieszkać razem ze swoim chłopakiem.

Jako wokalistka zadebiutowała w 2001 roku, albumem zatytułowanym po prostu „Kaja Paschalska”. Jeszcze w tym samym roku zdobyła nagrodę im. Anny Jantar w koncercie „Debiuty” na 38. Festiwali Polskiej Piosenki w Opolu, za wykonanie słynnego przeboju „Przyjaciel od zaraz”. Ten sam utwór przyniósł jej również Nagrodę Publiczności na Festiwalu Piosenki Zjednoczonej Europy w Zielonej Górze (2001).

Debiutancka płyta przyniosła jej w kolejnym roku jeszcze jedną opolską nagrodę – Superjedynkę w kategorii „Najlepszy Debiut”. Kaja otrzymała również nominację do Fryderyka 2001 w kategorii „Nowa Twarz Fonografii”.

Sukces debiutanckiej płyty sprawił, że już dwa lata później nagrała kolejny album „Kaja 2”, przy realizacji którego brali udział muzycy z grup Seventeen (2003).

Oprócz występów w macierzystym „Klanie”, Kaja pojawiła się gościnnie na planie „Świata według Kiepskich” (2002) i „Bulionerów” (2005).

Ma też na swoim koncie role dubbingowane - w 2002 roku użyczyła swojego głosu tytułowej bohaterce gry komputerowej „Sabrina Nastoletnia Czarownica”, powstałej w oparciu o popularny serial. Później brała udział w realizacji dubbingu do disneyowskiego filmu animowanego „Dzwoneczek”, użyczając głosu postaci wróżki Irydessy (2008).

W 2002 roku wzięła udział w nagraniu singla „Oj, Kot”, promującego ścieżkę dźwiękową do filmu „Zemsta” Andrzeja Wajdy. Wśród współwykonawców utworu znajdowali się m.in. Maryla Rodowicz, Grzegorz markowski, Ryszard Rynkowski, Magda Femme, Patrycja Markowska, Piasek i zespół Blue Cafe.

W latach 2004 i 2006 zasłynęła jako bohaterka rozbieranych sesji zdjęciowym dla magazynu „CKM”. W międzyczasie wspierała też „plasterkową” akcję społeczną „Antykoncepcja w modzie” (wraz z Anną Muchą i Patrycją Markowską) oraz wzięła udział w nagraniu albumu „Ona i on”, gdzie zaśpiewała w duecie ze swoim serialowym tatą, Tomaszem Stockingerem, wykonując cover piosenki Seweryna Krajewskiego „Pogoda na szczęście”.

Wzięła udział w IV edycji popularnego show telewizyjnego „Taniec z gwiazdami”, jednak odpadła już w 3. odcinku. Udział w „Klanie” traktuje jak wieloletnią przygodę i źródło zarobku. Nie czuje się aktorką i nie wiąże swojej przyszłości z tym zawodem.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
du1bh99
du1bh99
du1bh99