Trwa ładowanie...
d19w168

Kamil Szeptycki

Najnowsze informacje
4.4
(5 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Immenstadt im Allgäu, Niemcy

Filmografia:

Kamienie na szaniec (2014) (Maciej Aleksy Dawidowski Alek)

Listy do M. 3 (2017) (Przemo)

Seriale:

Aż po sufit! (Tomek Domirski)

Lekarze (Kacper Kowalski)

W rytmie serca (Daniel)

Wojenne dziewczyny (Jurek Bednar)

Lekarze na start (Dr Piotr Szuma)

d19w168
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Kamil Szeptycki to polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Jego debiutem była gościnna rola w serialu "Pierwsza miłość", gdzie pojawił się w jednym z odcinków w 2004 roku. W kolejnych latach wystąpił w takich produkcjach jak "Komisarz Alex", "Lekarze", "Aż po sufit!", "Bodo", "Wojenne dziewczyny", "W rytmie serca", "Ślad" czy "Piłsudski". Prywatnie jest synem aktorki Małgorzaty Szeptyckiej, znanej chociażby z serialu "Życie jak poker".

Kamil Szeptycki – życiorys

Kamil Szeptycki przyszedł na świat 27 stycznia 1991 roku w Immenstadt im Allgäu w południowych Niemczech. Jego matką jest Małgorzata Szeptycka, polska aktorka, znana między innymi z serialu "Życie jak poker". Dorastając od zawsze marzył o karierze scenicznej i wkrótce zaczął realizować swoje pasje. Młodość spędzał z rodziną we Wrocławiu. Aktor jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej, które ukończył w rodzinnym mieście. W 2016 roku otrzymał z kolei dyplom wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Kamil Szeptycki – filmy i seriale

Debiut Kamila Szeptyckiego w teatrze miał miejsce w 2009 roku, gdy aktor wystąpił w roli Żewakina w "Ożenku" Mikołaja Gogola. Rok później jego duet stworzony z Olgą Żmudą otrzymał nagrodę Grand Prix Przeglądu Kultury Młodych "Przekręt". W 2011 roku aktor po raz kolejny został wyróżniony, tym razem ze rolę Tewiego Mleczarza w "Skrzypku na dachu". Co ciekawe, pierwsza serialowa rola Kamila Szeptyckiego miała miejsce na długo przed jego aktywnościami na teatralnych deskach. W 2004 roku Szeptycki wystąpił w serialu "Pierwsza miłość", gdzie zagrał epizodycznie podopiecznego Domu Dziecka.

Pierwsze poważnejsze role Kamila Szeptyckiego miały miejsce w 2013 roku. Wtedy aktor pojawił się gościnnie w serialu "Komisarz Alex", a kilka miesięcy później wystąpił w produkcjach "Ojciec Mateusz" i "Lekarze". 2014 rok to dla niego także debiut filmowy w ramach obrazu "Kamienie na szaniec", gdzie zagrał Macieja "Alka" Aleksego Dawidowskiego. Jego drugą rolą filmową była po latach postać Przema w hitowym obrazie "Listy do M. 3". Oprócz tego przez lata występował w wielu polskich serialach, niekiedy w epizodycznych rolach.

W 2015 roku Kamil Szeptycki pojawił się w serii "Aż po sufit!", a później otrzymał role w serialach "Bodo", "W rytmie serca" i "Lekarze na start". Jedną z istotniejszych ról w karierze Kamila Szeptyckiego była bez wątpienia kreacja Jurka w serialu telewizyjnym "Wojenne dziewczyny" Michała Rogalskiego i Karoliny Syskiej. W 2018 roku aktor otrzymał też propozycję zagrania Tomasza Bączyka w serialu sensacyjno-kryminalnym "Ślad". Rok później wcielił się w rolę Kazimierza Sosnkowskiego w produkcji "Piłsudski". Oprócz tego w 2014 roku Kamil Szeptycki wystąpił w teledysku Margaret do jej singla "Start a Fire".

Kamil Szeptycki – życie prywatne

Kamil Szeptycki urodził się w Immenstadt im Allgäu na południu Niemiec. Matką aktora jest Małgorzata Szeptycka. Przez lata obiektem zainteresowania stało się życie prywatne Kamila Szeptyckiego, jednak aktor nie komentuje doniesień na temat swojej sytuacji osobistej. Nie wiadomo też, kim jest jego ewentualna partnerka.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19w168
d19w168
d19w168