Trwa ładowanie...
d2bj1y4

"Kler": od 2 listopada mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego będą mogli obejrzeć film

Głośna produkcja jest na afiszach od 28 września. W wielu miastach "Kler" grany jest po kilkanaście razy dziennie. Na przykład widzowie z Gdańska mogą w weekend wybierać spośród 18 seansów. Są też miasta, gdzie filmu obejrzeć się nie da. Przynajmniej nie teraz. Okazuje się, że w Grodzisku "Kler" będzie wyświetlany, jednak dopiero ponad miesiąc po premierze.
Share
"Kler" budzi kontrowersje
"Kler" budzi kontrowersjeŹródło: Materiały prasowe
d2bj1y4

Niedawno pisaliśmy o tym, że widzowie z Grodziska Mazowieckiego dopytują, czemu nie mogą obejrzeć "Kleru". Wątek pojawił się na facebookowej grupie Grodzisk Mazowiecki. Postanowiliśmy skontaktować się z Ośrodkiem Kultury, by dowiedzieć się, co się stało: – Mamy ten film zaplanowany na późniejszy termin. Od września do lutego jest gorący okres, jeśli chodzi o premiery, a jako że mamy jedną salę w kinie, musimy wybierać między filmami - usłyszeliśmy.

Ponieważ o sytuacji zrobiło się głośno, Ośrodek Kultury wystosował oświadczenie, w którym szczegółowo wytłumaczył powody przesunięcia emisji "Kleru".

d2bj1y4

"(...) film ten zaplanowany jest w repertuarze kinowym począwszy od dnia 2 listopada 2018 r. i będzie grany przez tydzień codziennie równolegle z innymi tytułami. Spowodowane jest to faktem, że warunkiem otrzymania od dystrybutora premierowej projekcji "Kleru" są niekorzystne naszym zdaniem wymogi jego wyświetlania - dwa seanse wieczorne (w naszym przypadku są to godziny 18:00 i 20:30) codziennie przez dwa tygodnie. W praktyce wyklucza to możliwość pokazów filmowych innych ciekawych pozycji - np. filmów nagrodzonych ostatnio na Festiwalu w Gdyni, również przez naszych widzów oczekiwanych. W związku z tym, podjęta została decyzja by emisja filmu “Kler” nastąpiła już po premierze, na korzystniejszych warunkach - jeden seans dziennie przez tydzień w towarzystwie innych tytułów granych równolegle" - czytamy w oświadczeniu Ośrodka Kultury Gminy Grodzisk.

"Biorąc pod uwagę, że grodziskie kino jest obiektem jednosalowym, emisja tylko jednego tytułu przez okres dwóch tygodni nie jest rozwiązaniem optymalnym. W przeszłości tego rodzaju decyzje spotykały się z licznymi głosami krytycznymi naszych widzów. Zastosowane rozwiązanie pozwoli zarówno na utrzymanie zróżnicowanego repertuaru, jak również umożliwi zainteresowanym obejrzenie przedmiotowego tytułu. Wszelkie insynuacje dotyczące politycznego charakteru tego rozwiązania są nieuprawnione" - dowiadujemy się z pisma.

Z komentarzy na facebookowym profilu centrum wynika, że rezerwacja i sprzedaż biletów zostanie uruchomiona 30.10.

d2bj1y4

Podziel się opinią

Share
d2bj1y4
d2bj1y4