Trwa ładowanie...
Kamila Gulbicka
16-06-2019 15:45

Kochał namiętnie, ale krótko. Stan Laurel Flapem pozostał do samego końca

16 czerwca to kolejna rocznica urodzin słynnego komika znanego z duetu Flip i Flap. Stan Laurel (ten chudy) przez całe życie przyjaźnił się ze swoim filmowym partnerem, Olivierem Hardym (tym grubszym). Jednak w relacjach z kobietami tej stałości mu mocno brakowało.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Kochał namiętnie, ale krótko. Stan Laurel Flapem pozostał do samego końcaŹródło: Materiały prasowe
d14z6vf
d14z6vf

Aktorzy poznali się w 1921 r. Wystąpili razem w krótkometrażowym "Szczęśliwym psie", który stał się początkiem ich owocnej i długoletniej współpracy. Choć Stan sam wcielał się w rolę tego bardziej fajtłapowatego, to jednak prywatnie radził sobie całkiem nieźle.

ZOBACZ TEŻ: Stachursky jako stand-uper?

Na szczególną uwagę zasługuje jego skomplikowane życie uczuciowe. W 1919 r. Stan Laurel zakochał się w Mae Charlotte Dahlberg. I choć nigdy się nie pobrali, to spędzili razem 6 lat. Rozstali się, gdy zaproponowano jej pracę w Australii - kilkanaście lat później kobieta domagała się od gwiazdora wsparcia w sądzie. Ostatecznie byli kochankowie zawarli ugodę poza salą rozpraw.

Jego żoną została Lois Neilson, z którą doczekał się córki. Dziewczynka bardzo szybko stała się oczkiem w głowie sławnego taty. Niestety, małżeństwo rozpadło się w 1934 r., a związki z kolejnymi kobietami, również nie przynosiły mu zadowolenia. Aktor rozstał się z Virginią Rogers, a potem z Verą Shuvalovą. Ostatnią żoną aktora została Ida Raphael, z którą był aż do swojej śmierci w 1965 r.

Karierę zakończył dużo szybciej, bo w 1956 r., tuż po śmierci swojego filmowego partnera, którego stan pogarszał się z dnia na dzień od 1955 r. Gdy Olivier Hardy odszedł, Stan nie wyobrażał sobie, żeby móc jeszcze kiedykolwiek pojawić się na ekranie.

d14z6vf

Od czasu odejścia najlepszego przyjaciela, sam również bardzo szybko zaczął podupadać na zdrowiu. Najpierw dostał wylewu, ale szczęśliwie szybko wrócił do jako takiej formy. Jednak potem zaczęły się kolejne problemy. Odszedł w jednym z amerykańskich szpitali. Do samego końca sypał dowcipami.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d14z6vf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14z6vf