ycipk-2pbais
ycipk-2pbais

Mario Lopez - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
ycipk-2pbais

Aktor i gwiazdor małego ekranu, w typie latynoskiego przystojniaka. Największą popularność zyskał jako nastoletni bohater sitcomu „Byle do dzwonka” oraz jako gospodarz różnych programów telewizyjnych.

Urodził się 10 października 1973 roku w San Diego, w Kalifornii, jako najstarszy z trójki rodzeństwa, w rodzinie meksykańskich imigrantów. Kiedy miał dziesięć lat, wziął udział w lokalnym konkursie talentów, gdzie urodziwego, rezolutnego i roztańczonego chłopca szybko wypatrzył jeden z agentów. Zaledwie rok później Mario trafił na plan serialu „a.k.a. Pablo” (1984), zaliczając tym samym swój dziecięcy debiut aktorski. Później przyszedł czas na gościnne występy w takich przebojach, jak „Kids Incorporated” i „Złotka” oraz debiut kinowy w kryminalnej produkcji „Kolory” Dennisa Hoppera, z Seanem Pennem i Robertem Duvallem (1988).

* Przełomem w karierze młodego aktora był angaż do jednej z głównych ról w porannym sitcomie „Byle do dzwonka” (1989-93). Rola A.C. Slatera w tej, cieszącej się sporą popularnością, produkcji, uczyniła z niego gwiazdę telewizji i idola amerykańskich nastolatków. Przyniosła mu też kilka nominacji do Young Artist Award oraz upragnioną statuetkę w 1993 roku. Później wziął udział w nieco mniej udanej i krótko emitowanej kontynuacji serialu („Saved By the Bell: The College Years” 1993-94), był też gwiazdą jego dwóch filmowych, pełnometrażowych spin-offów: „Szkoła urwisów – Hawajska przygoda” (1992) i „Save by the Bell: Wedding in Las Vegas” (1994).*

Mniej więcej w tym samym czasie rozpoczął swoją przygodę z telewizją, gdzie po dziś dzień bawi publiczność jako prowadzący rozmaite programy telewizyjne. Nastoletnia publiczność polubiła go jako gospodarza „Name Your Adventure” (1993, Young Artist Award), później prowadził m.in.: „The Other Half” (2001), „Pet Star” (2002-2005), „Dating Factory” (2006), „Extra” (2007) i „America’s Best Dance Crew” (2008, nominacja do Teen Choice Award).

Jednocześnie kontynuował karierę aktorską, jednak niezwykle ciężko było mu wyjść poza silnie utrwalony wizerunek związany z nastoletnimi występami w słynnym sitcomie. Nie pomogła tutaj świetna kreacja olimpijskiego mistrza skoków do wody, w biograficznym dramacie sportowym TV „Ostatni skok: Historia Grega Louganisa” (1997),udział w serialu „Pacific Blue” (1998-2000), ani występy w wielu innych produkcjach telewizyjnych i kinowych (film sci-fi „The Journey: Absolution” 1997, thriller TV „Killing Mr. Griffin” 1997, kryminał „Na rozdrożu” 1999, horror „Crack in the Floor” 2000, komedia „Big Brother Trouble” 2000, film akcji „Outta Time” 2002).

ycipk-2pbais

Kariera Lópeza przełamała się za sprawą udziału w trzeciej edycji amerykańskiej wersji popularnego programu rozrywkowego „Taniec z gwiazdami” (2006). Udział w telewizyjnym show na nowo odkrył aktora dla szerokiej, amerykańskiej publiczności. Trzeba dodać, że Lopez był jednym z głównych faworytów ówczesnej edycji i o mały włos nie zdobył głównej wygranej.

W tym samym roku związał się na siedemdziesiąt jeden odcinków z operą mydlaną „Moda na sukces”, gdzie kreował postać doktora Christiana Ramíreza. Dał też kilka gościnnych występów w serialu „Bez skazy”, na którego plan powrócił ponownie w 2009 roku. Przede wszystkim jednak na nowo zaistniał jako gospodarz głośnych programów telewizyjnych (informacyjno-rozrywkowy program telewizji NBC „Extra" 2007-2008, rozrywkowe show MTV „America’s Best Dance Crew” 2008).

ycipk-2pbais
Data urodzenia

10.10.1973

Miejsce urodzenia

San Diego, Kalifornia, USA

Filmografia
ycipk-2pbais
ycipk-2pbais