Trwa ładowanie...
d3vuhmk

Mario Lopez

Najnowsze informacje
4.4
(13 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

San Diego, Kalifornia, USA

Filmografia:
d3vuhmk

Aktor i gwiazdor małego ekranu, w typie latynoskiego przystojniaka. Największą popularność zyskał jako nastoletni bohater sitcomu „Byle do dzwonka” oraz jako gospodarz różnych programów telewizyjnych.

Urodził się 10 października 1973 roku w San Diego, w Kalifornii, jako najstarszy z trójki rodzeństwa, w rodzinie meksykańskich imigrantów. Kiedy miał dziesięć lat, wziął udział w lokalnym konkursie talentów, gdzie urodziwego, rezolutnego i roztańczonego chłopca szybko wypatrzył jeden z agentów. Zaledwie rok później Mario trafił na plan serialu „a.k.a. Pablo” (1984), zaliczając tym samym swój dziecięcy debiut aktorski. Później przyszedł czas na gościnne występy w takich przebojach, jak „Kids Incorporated” i „Złotka” oraz debiut kinowy w kryminalnej produkcji „Kolory” Dennisa Hoppera, z Seanem Pennem i Robertem Duvallem (1988).

* Przełomem w karierze młodego aktora był angaż do jednej z głównych ról w porannym sitcomie „Byle do dzwonka” (1989-93). Rola A.C. Slatera w tej, cieszącej się sporą popularnością, produkcji, uczyniła z niego gwiazdę telewizji i idola amerykańskich nastolatków. Przyniosła mu też kilka nominacji do Young Artist Award oraz upragnioną statuetkę w 1993 roku. Później wziął udział w nieco mniej udanej i krótko emitowanej kontynuacji serialu („Saved By the Bell: The College Years” 1993-94), był też gwiazdą jego dwóch filmowych, pełnometrażowych spin-offów: „Szkoła urwisów – Hawajska przygoda” (1992) i „Save by the Bell: Wedding in Las Vegas” (1994).*

Mniej więcej w tym samym czasie rozpoczął swoją przygodę z telewizją, gdzie po dziś dzień bawi publiczność jako prowadzący rozmaite programy telewizyjne. Nastoletnia publiczność polubiła go jako gospodarza „Name Your Adventure” (1993, Young Artist Award), później prowadził m.in.: „The Other Half” (2001), „Pet Star” (2002-2005), „Dating Factory” (2006), „Extra” (2007) i „America’s Best Dance Crew” (2008, nominacja do Teen Choice Award).

Jednocześnie kontynuował karierę aktorską, jednak niezwykle ciężko było mu wyjść poza silnie utrwalony wizerunek związany z nastoletnimi występami w słynnym sitcomie. Nie pomogła tutaj świetna kreacja olimpijskiego mistrza skoków do wody, w biograficznym dramacie sportowym TV „Ostatni skok: Historia Grega Louganisa” (1997),udział w serialu „Pacific Blue” (1998-2000), ani występy w wielu innych produkcjach telewizyjnych i kinowych (film sci-fi „The Journey: Absolution” 1997, thriller TV „Killing Mr. Griffin” 1997, kryminał „Na rozdrożu” 1999, horror „Crack in the Floor” 2000, komedia „Big Brother Trouble” 2000, film akcji „Outta Time” 2002).

Kariera Lópeza przełamała się za sprawą udziału w trzeciej edycji amerykańskiej wersji popularnego programu rozrywkowego „Taniec z gwiazdami” (2006). Udział w telewizyjnym show na nowo odkrył aktora dla szerokiej, amerykańskiej publiczności. Trzeba dodać, że Lopez był jednym z głównych faworytów ówczesnej edycji i o mały włos nie zdobył głównej wygranej.

W tym samym roku związał się na siedemdziesiąt jeden odcinków z operą mydlaną „Moda na sukces”, gdzie kreował postać doktora Christiana Ramíreza. Dał też kilka gościnnych występów w serialu „Bez skazy”, na którego plan powrócił ponownie w 2009 roku. Przede wszystkim jednak na nowo zaistniał jako gospodarz głośnych programów telewizyjnych (informacyjno-rozrywkowy program telewizji NBC „Extra" 2007-2008, rozrywkowe show MTV „America’s Best Dance Crew” 2008).

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vuhmk
d3vuhmk
d3vuhmk