Trwa ładowanie...
d425zov
Megafon.pl
Aktualności

Meryl Streep była bita. Musiała udawać, że nie żyje

Meryl Streep ujawniła, iż była ofiarą przemocy fizycznej. Do szczerego i dość wstrząsającego wyznania gwiazdy doszło podczas gali Komitetu Ochrony Dziennikarzy (Committee to Protect Journalists), zajmującego się obroną praw dziennikarzy i zabieganiem o wolność prasy.
Share
Meryl Streep
Meryl StreepŹródło: Materiały prasowe
d425zov

W przemówieniu poświęconym pracy kobiet-dziennikarzy Meryl Streep, która ostatnio grała wydawcę w filmie "The Post" Stevena Spielberga, odniosła się do swoich doświadczeń z przemocą. 68-latka opowiedziała o dwóch przypadkach, kiedy bezpośrednio zetknęła się z oprawcą.

- Wbrew powszechnej opinii, wiem czym jest prawdziwy terror - wyznała. - To doświadczenie nauczyło mnie czegoś o życiu. Miałam szczęście, że instynkt mnie uratował.

Wystąpienie Meryl Streep:

- Pierwszy raz, udawałam, że nie żyję i czekałam, aż ciosy ustaną - wspominała dalej laureatka Oscara. - Jednocześnie obserwowałam ludzi, którzy patrzyli, jak mnie biją. W drugim przypadku, ktoś inny był ofiarą. Ja po prostu się wściekłam i pobiegłam za tym mężczyzną. Zapytajcie Cher - ona tam była. Zbir jednak uciekł. To był cud. Te wydarzenia mnie zmieniły. Kobiety wiedzą, kiedy zbliżają się do niebezpiecznego miejsca. Przez tysiąclecia, z uwagi na naszą bezbronność, przeczuwamy niebezpieczeństwo. Spodziewamy się go, jesteśmy na nie wyczulone. Mamy lepszy słuch, lepszy zmysł powonienia, dostrzegamy szczegóły, co ludzie mają na sobie, ich drobne zachowania. To jest pomocne zarówno w dziennikarstwie śledczym jak i aktorstwie.

d425zov

Trailer "The Post":

Dramat "The Post" opowiada o roli, jaką odegrał "Washington Post" w upublicznieniu tzw. Pentagon Papers z 1971 roku. Był to raport sporządzony przez rząd Stanów Zjednoczonych, by opisać prawdę o zaangażowaniu USA w wojnę w Wietnamie. Redakcja ścigała się z "The New York Timesem", by ujawnić tuszowane przez trzy dekady tajemnice amerykańskiego rządu i czterech prezydentów.

W rolach głównych występują Meryl Streep w roli Kay Graham, wydawcy "The Washington Post" oraz Tom Hanks jako redaktor gazety, Ben Bradlee. W obsadzie znaleźli się ponadto: Sarah Paulson, Bob Odenkirk, Matthew Rhys, Bradley Whitford, Carrie Coon, Jesse Plemons, David Cross, Alison Brie, Bruce Greenwood, Tracy Letts, Michael Stuhlbarg i Zach Woods. Premierę w USA wyznaczono na 22 grudnia.

d425zov

Meryl Streep o Donaldzie Trumpie:

d425zov

Podziel się opinią

Share
d425zov
d425zov