Trwa ładowanie...
dns6d1u

Najbardziej kontrowersyjny polski film 2016 roku powraca. "Plac zabaw" już dostępny na DVD

- Dotychczas nie mieliśmy jeszcze takiego pokazu "Placu zabaw”, po którym nie byłoby grupy ludzi oburzonych - mówił reżyser Bartosz M. Kowalski i dodawał, że idea filmu zrodziła się na bazie prawdziwej historii. Obraz, który przemocy bynajmniej nie traktuje metaforycznie, zbierał bardzo dobre recenzje i był szeroko komentowany podczas tegorocznego festiwalu w Gdyni. "Plac zabaw" jest już dostępny na DVD.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plac zabaw
Plac zabaw (Materiały prasowe)
dns6d1u

- Czasami dzieci zabijają dzieci i nikt nie rozumie dlaczego. Ten film pokazuje jak niewinna zabawa przeistacza się w okrucieństwo nie do przyjęcia – pisał nasz recenzent Łukasz Knap. "Plac zabaw" opowiada dzień z życia nastolatków, kończący się w nieoczekiwany i przerażający sposób jako wiwisekcją dziecięcej wyobraźni, która znalazła ujście w niewłaściwym miejscu. Trudno uwierzyć, że tak dojrzały film nakręcił debiutant Bartosz Kowalski. Nie ma wątpliwości, że jeszcze o nim usłyszymy, tymczasem warto dać szansę jego brawurowemu pierwszemu filmowi - dodaje recenzent Wirtualnej Polski.

"Plac zabaw” inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami. W rolach głównych występują Michalina Świstuń, Nicolas Przygoda i Przemysław Baliński. Film jest historią 12-letniej Gabrysi, która w dniu zakończenia szkoły podstawowej postanawia wykonać odważny krok i wyznać miłość swojemu koledze z klasy. Bohaterka aranżuje spotkanie i szantażem zmusza chłopca, aby ten pojawił się w umówionym miejscu. W trakcie rozmowy między dwojgiem dochodzi do nieoczekiwanych i dramatycznych zdarzeń.

Materiały prasowe
dns6d1u

Podziel się opinią

Share

dns6d1u

dns6d1u