Trwa ładowanie...
dp0bguy
Aktualności

Nie żyje Larry Drake. Miał 66 lat

Share
Nie żyje Larry Drake. Miał 66 lat
Źródło: EastNews/Courtesy Everett Collection
dp0bguy

Dwukrotny zdobywca nagrody Emmy za drugoplanową rolę w serialu „Prawnicy z Miasta Aniołów” („L.A. Law”) został znaleziony martwy w swoim domu w Hollywood. Przyczyna śmierci 66-letniego aktora nie jest znana.

Serwis TMZ podaje, że ciało Drake'a znalazł jego przyjaciel, który w nocy z czwartku na piątek wezwał pogotowie. Aktor miał problemy z nadwagą, ale według ustaleń reporterów nie cierpiał na żadną śmiertelną chorobę.

Urodzony w 1950 roku Larry Drake rozpoczął przygodę z aktorstwem na początku lat 70., jednak pierwszy duży przełom w jego karierze nastąpił po dołączeniu do obsady serialu „Prawnicy z Miasta Aniołów” w 1987 roku. Drake był z nim związany do emisji ostatniego odcinka w 1994 roku, wcielając się w postać Benny'ego Stulewicza. Za tę rolę otrzymał dwie nagrody Emmy (1988, 1989).

(Na zdj. Larry Drake (po lewej) w filmie "Człowiek ciemności"/mat. dystrybutora)

dp0bguy

Larry Drake był znany również z występów w takich filmach jak "Człowiek ciemności" (1990) czy „Dr Chichot” (1992). Pojawił się na drugim planie w „American Pie 2” oraz w kilkudziesięciu innych produkcjach telewizyjnych i kinowych. Brał również udział w dubbingowaniu takich seriali animowanych jak „Johnny Bravo” i „Batman Beyond”. Ostatni raz wystąpił przed kamerą w 2009 roku („Dead Air”), po czym zajął się nauczaniem aktorstwa.

dp0bguy

Podziel się opinią

Share
dp0bguy
dp0bguy