Trwa ładowanie...
300
08-12-2006 12:44

Niesamowite "300" - zobacz najnowszy zwiastun

Niesamowite "300" - zobacz najnowszy zwiastunŹródło: Warner Bros Poland
d20lhf1
d20lhf1

Wytwórnia Warnera wpuściła wczoraj do sieci oficjalny zwiastun filmu 300. Jeszcze do niedawna produkcja ta była wyczekiwana tylko przez fanów komiksów Franka Millera. Po premierze pierwszego zwiastuna stała się jedną z najbardziej wyczekiwanych zapowiedzi 2007 roku. Dziś mamy dla Was dokładkę wybitnych doznać wizualnych. Oto nowy, długi i zapełniony nowymi ujęciami zwiastun 300!

Film jest adaptacją popularnego w Stanach Zjednoczonych komiksu autorstwa wspomnianego już Franka Millera. Opowiada o przebiegu legendarnej bitwy stoczonej w wąwozie Termopile w roku 480 p. n. e. Wtedy to niewielki oddział Spartan, liczący sobie 300 żołnierzy pod wodzą króla Leonidasa stanął do nierównej walki przeciw ogromnej armii perskiej.

Zadaniem ‘trzystu’ było jak najdłuższe powstrzymywanie nacierających wojsk perskich. Kupowany krwią najbardziej walecznych wojowników spartańskich czas był wykorzystywany przez słabszą od perskiej armię grecką do odwrotu. Wszyscy wojownicy króla Leonidasa, z nim włącznie polegli. Ich poświęcenie nie poszło jednak na marne i pozwoliło uciec Grekom, co zaważyło na losach całej wojny.

d20lhf1

‘300’ podobnie jak ‘Sin City’ które też powstało na podstawie rysowanych opowiadań Franka Millera zostało możliwie jak najbardziej wystylizowane na komiks. Jeśli jednak spodziewacie się kolejnego ‘Miast Grzechu’ to czeka was duże zdziwienie bowiem ‘300’ zostało narysowane inaczej niż Sin City i dlatego cały film również zupełnie się od niego różni.

W obsadzie filmu nie umieszczona ani jednej hollywoodzkiej gwiazdy, dzięki czemu film wydaje się bardziej prawdziwy a znane twarze w obsadzie nie odwracają uwagi od historycznych i wiekopomnych zdarzeń jakie dzieją się na ekranie. Tłem niesamowitych ujęć filmu jest ostra muzyka ‘Nine inch nails’.

Film ma wejść do polskich kin dopiero 30 marca 2007 roku. Tymczasem polecamy SAM KOMIKS o których warto dowiedzieć się więcej.

d20lhf1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d20lhf1