Trwa ładowanie...
stefan malutki
27-03-2007 18:59

Ostanie dni nagrań dubbingu do "Stefana Malutkiego"

Ostanie dni nagrań dubbingu do "Stefana Malutkiego"
dtalbp6
dtalbp6

W studiu dźwiękowym "PRL" dobiegają końca prace nad nagraniem polskiego dubbingu do filmu animowanego "Stefan Malutki".

Dzisiaj ostatnie linijki tekstu nagrywa Cezary Żak, odtwórca roli tytułowej - Stefana Malutkiego. To jest pierwsza tak duża rola w dubbingu w dorobku aktorskim Żaka. Aktor wyznał, że "oszalał ze szczęścia, gdy dowiedział się, że wygrał casting na główną rolę w filmie animowanym".

Żak jest przekonany, że Stefan Malutki bardzo go przypomina.

"To jest taka mysz - mała, skromna, chuda, o gołębim sercu. Zupełnie jak ja." - dodaje.

dtalbp6

Nie był zatem zdziwiony, że to właśnie jemu zaproponowano główną rolę. Przyznaje, że praca nad dubbingiem okazała się o wiele trudniejsza niż przypuszczał. Pan Cezary bez problemu wcielił się w rolę odważnej myszki, bo bardzo wciągnęła go akcja, a przede wszystkim niezwykłe przygody Stefana.

Aktor wyznał, że nie może się doczekać, kiedy będzie mógł obejrzeć film w całości na dużym ekranie. Zapowiedział również, że na premierę prasową na pewno przyjdzie z córką.

Oprócz Cezarego Żaka swego głosu użyczyła Renata Dancewicz, dla której była to pierwsza przygoda z dubbingiem. Aktorka, którą możemy oglądać w serialu "Na wspólnej", w "Stafanie Malutkim" zagrała mamę Zuzi.

W studiu nagrań pracowali także znany z "Magdy M." Szymon Bobrowski (tata Zuzi), Jarosław Boberek (Pryszcz), Krzysztof Kowalewski (Mieczysław), Julka Jędrzejewska (Zuzia) oraz Ryszard Rynkowski, który zagrał szczura Rysia, właściciela dyskoteki dla gryzoni. Piosenkarz zadebiutował w roli aktora w scenach dialogowych. Wielbicieli jego talentu na pewno ucieszy fakt, że w filmie usłyszymy w jego wykonaniu dwie przebojowe piosenki.

dtalbp6

Reżyserią dubbingu do "Stefana Malutkiego" zajął się Cezary Morawski, znany szerokiej publiczności z serialu "M jak miłość". To właśnie on pomagał każdemu z aktorów wcielić się w postacie na ekranie. Michał Przybył, właściciel "Studia PRL", w którym powstał już, między innymi, dubbing do filmu "Siedmiu krasnoludków - historia prawdziwa", wyjawia, że opracowanie polskiego dubbingu to bardzo trudne zadanie, zarówno dla doświadczonych aktorów, jaki i reżysera.

"Czasami dłużej nagrywa się jedno westchnięcie aniżeli długie, złożone z wielu słów zdanie". Gdy już wszystkie głosy zostaną nagrane, materiał dźwiękowy trafi do montażowni, a następnie do laboratorium, gdzie wykonuje się negatyw tonu, a później kopie filmu, które trafią do kin 13 kwietnia.

"Stefan Malutki" to wspaniałe, przepełnione niezwykłymi efektami specjalnymi i humorem kino przygodowe dla całej rodziny. Film, podobnie jak obie części "Stuarta Malutkiego", powstał przy użyciu najnowocześniejszych technik cyfrowych.

dtalbp6

Bohaterką filmu jest mała Zuzia, która straciła właśnie swój pierwszy ząb. "Mleczakiem" dziewczynki zaopiekuje się Stefan Malutki, słynna odważna mysz, która, według legendy, zabiera dziecięce zęby zostawiając w zamian monety. Podczas akcji transportowania zęba Stefan zostaje napadnięty przez podłych złoczyńców, a jego życie wisi na włosku. Na ratunek Stefanowi ruszają Zuzia i jej kuzyn Robercik.

**Stefan Malutki w kinach od 13 kwietnia pod patronatem medialnym Wirtualnej Polski.

dtalbp6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtalbp6

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj