Trwa ładowanie...
cannes
02-04-2010 15:22

Platforma wideo Wirtualnej Polski w finałach konkursu w Cannes

Platforma wideo Wirtualnej Polski w finałach konkursu w Cannes
d1hoeqf
d1hoeqf

Po raz pierwszy w historii przeglądu projektów telewizyjnych Content 360 w ścisłej czołówce znajdzie się firma z Polski. Portal Wirtualna Polska zaprezentuje swoją multimedialną platformę agregującą twórców filmowych – ToSieWytnie.pl.

Podczas tegorocznych międzynarodowych targów telewizyjnych MIPTV 2010 odbywających się w Cannes (Francja) zostaną ogłoszone wyniki konkursu Content 360. Do finałowej dziesiątki projektów z całego świata zakwalifikował się serwis Wirtualnej Polski – ToSieWytnie.pl.

Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni werdyktem jury i jednocześnie dumni, że będziemy reprezentować rodzimy rynek w tym międzynarodowym konkursie – mówi Grzegorz Tomasiak, Prezes Zarządu Wirtualnej Polski – Jest to wydarzenie bez precedensu, bowiem po raz pierwszy w historii tego prestiżowego eventu do ścisłych finałów zakwalifikowała się firma z Polski i, co należy podkreślić, niezwiązana bezpośrednio z rynkiem tradycyjnych mediów telewizyjnych.

Content 360 to międzynarodowe forum twórców cyfrowego kontentu, towarzyszące największym na świecie targom telewizyjnym MIPTV w Cannes. W targach co roku bierze udział 12000 uczestników z ponad 100 krajów świata. Finaliści przeglądu Content 360 prezentują swoje koncepcje i rozwiązania nadawcom, agencjom reklamowym, funduszom filmowym w celu pozyskania – dla dalszego rozwoju – partnerów biznesowych lub sponsorów. Od 2005 roku Content 360 wspierają BBC, Ogilvy Interactive, the National Film Board of Canada oraz the Korean Broadcasting Commission. W ciągu 4 lat trwania przeglądu na 1400 zgłoszeń z 42 krajów do ścisłych finałów zakwalifikowało się 100 projektów.

d1hoeqf

Pula nagród wręczonych laureatom konkursu przekroczyła do tej pory 400 000 Euro. Konkurs odbywa się w 6 kategoriach: 5 tematycznych i jednej głównej –"Next Generation Audience Engagement", sponsorowanej przez British Broadcasting Corporation (BBC). Do tej ostatniej, wraz z dziewiątką innych finalistów z całego świata, zakwalifikował się serwis Wirtualnej Polski.

Pierwotnie zakładaliśmy pokazanie ToSieWytnie.pl tylko w języku polskim, tłumacząc jedynie wybrane fragmenty na angielski. Szybko podjęliśmy jednak decyzję o dostosowaniu całego interfejsu serwisu do potrzeb prezentacji przed międzynarodowym audytorium – mówi Łukasz Skalik, Kierownik Działu WP.TV i Multimedialnego Wsparcia Portalu, pomysłodawca platformy – Wersja angielska naszego serwisu zostanie zaprezentowana pod hasłem „You will NOT see this on TV!” i osadzona w domenie „FreeCut.TV”, przy czym uruchomienie w dostępie publicznym planujemy tuż przed finałami.

Zobacz także:

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

SŁYNNA POLKA NAGUSIEŃKO ]( http://film.wp.pl/pawlakowna-o-zlotym-sercu-6025283556319873g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) ** Konkurentami ToSieWytnie.pl w finałach w Cannes będą dwa projekty z Wielkiej Brytanii i dwa z Australii oraz po jednym z USA, Hiszpanii, Malezji, Wenezueli, Korei Południowej. W większości są to profesjonalne i znane marki, działające w obszarze rynku tradycyjnych telewizji programowych oraz nowych mediów, jak m.in. Channel S, Australian Documentaries, Lapierna Audiovisual.
Prezentacja finalistów odbędzie się 13 i 14 kwietnia w Palais des Festival w Cannes.

d1hoeqf

Uwagę sędziów przykuły szczególnie: innowacyjny interfejs serwisu, szerokie wykorzystanie mechanizmów interaktywnych i społecznościowych w tworzeniu platformy, unikalny kontent powstający we współpracy z użytkownikami oraz ciekawy model biznesowy, oparty na partycypacji Wirtualnej Polski w kosztach produkcji najpopularniejszych twórców platformy w zamian za emisję reklam na ich kanałach.

Sukces nominacji do dziesiątki finalistów z całego świata cieszy nas tym bardziej, że jesteśmy jedynym podmiotem, biorąc pod uwagę naszą bezpośrednią konkurencję rynkową w Polsce, który nie posiada oparcia w dużej grupie mediowej. Co za tym idzie, nie mamy możliwości pozyskiwania kontentu wideo do emisji w Sieci w, powiedzmy, naturalny sposób – mówi Stanisław Ulicki, Dyrektor Pionu Programowego Wirtualnej Polski – Zdecydowaliśmy się więc na nowatorski sposób wzbogacania naszej oferty programowej, poprzez aktywną współpracę z internautami, twórcami materiałów wideo. Okazuje się, że taka strategia doskonale się sprawdza, a dedykowane potrzebom użytkowników programy cieszą się olbrzymią popularnością, przykuły też uwagę zagranicznego jury.

Między innymi rosnąca popularność ToSieWytnie.pl w Polsce stanowiła istotny czynnik dopuszczenia projektu do finałów przez zagraniczne jury. Według styczniowej fali badania Megapanel PBI/Gemius serwis ten odnotował 1 155 661 użytkowników (real users), z których każdy spędził w witrynie średnio 16 minut 38 sekund, plasując ją w ścisłej czołówce polskich internetowych platform oferujących legalne i darmowe wideo w Sieci.

d1hoeqf

Sumarycznie, ToSieWytnie.pl wraz z naszą telewizją internetową WP.TV, w styczniu 2010 osiągnęły rekordowy ruch na poziomie 3 milionów użytkowników (real users) – podkreśla Łukasz Skalik i dodaje – Jest to kolejne potwierdzenie faktu, że legalne wideo w Sieci staje się coraz popularniejszym trendem wśród użytkowników. Tym tropem zamierzamy podążać w dalszym ciągu, rozbudowując w przyszłości naszą ofertę kontentową.

Zobacz także:

**[

ALE WPADKA! PIJANA NA PODIUM ]( http://film.wp.pl/mariah-carey-kompletnie-pijana-odbiera-nagrode-6025283748565633g ) * *[

DZIENNIKARKA UBLIŻYŁA NIEPEŁNOSPRAWNEJ ]( http://film.wp.pl/polsat-zaplaci-za-wyskoki-kazimiery-szczuki-6025283571462785g ) * *[

SŁYNNA POLKA NAGUSIEŃKO ]( http://film.wp.pl/pawlakowna-o-zlotym-sercu-6025283556319873g ) * *[

CICHOPEK ZATRUDNIŁA SOBOWTÓRA?! ]( http://aleseriale.pl/gid,5895,img,219267,fototemat.html ) **

d1hoeqf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1hoeqf