Trwa ładowanie...
program
+1
Michał Dziedzic
01-09-2017 10:06

Program TV na piątek: "Ostatnia rodzina", "Dzieci Ireny Sendlerowej" i "Tajemnica Westerplatte" [01-09-2017]

Dziś w TV "Dzieci Ireny Sendlerowej", czyli amerykańska gwiazda w roli polskiej bohaterki, a ponadto "Tajemnica Westerplatte" - film, który jeszcze na etapie produkcji wzbudził duże emocje. Zobaczymy także jedną z najlepszych polskich produkcji ubiegłego roku, czyli "Ostatnią rodzinę". Z kolei na antenie Telewizji WP będzie można obejrzeć mroczną i wciągającą "Sektę Mansona".

Program TV na piątek: "Ostatnia rodzina", "Dzieci Ireny Sendlerowej" i "Tajemnica Westerplatte" [01-09-2017]Źródło: Materiały prasowe
d2t0ms6
d2t0ms6

"Tajemnica Westerplatte"
Kontrowersyjna produkcja opowiadająca o heroicznej obronie półwyspu obleganego w 1939 r. przez niemieckie wojska. Po raz pierwszy ujęcia do filmu "Tajemnica Westerplatte" kręcone były w 2009 r., a główną rolę - majora Henryka Sucharskiego - grał Bogusław Linda. Pracę nad filmem jednak niespodziewanie przerwano. W 2012 r. producentem filmu został Jacek Samojłowicz. Zdjęcia wznowiono, ale już bez udziału Bogusława Lindy. Na jego miejsce został zatrudniony Michał Żebrowski. Film wszedł na ekrany rok później.

"Tajemnica Westerpaltte" - Polsat 23:15

"Sekta Mansona"

Linda Kasabian (MacKenzie Mauzy) przybywa do hipisowskiej komuny. Jest zachwycona miejscem, które wydaje jej się sielankowe. Zostaje przyjęta z otwartymi ramionami i przez wszystkich zaakceptowana. Wkrótce, razem z liderem grupy, charyzmatycznym Charlesem Mansonem (Jeff Ward)
, zaczyna angażować się w przestępczą działalność. Ma ona tragiczny finał.

d2t0ms6

"Sekta Mansona" - Telewizja WP 22:15

Ostatnia rodzina

"Ostatnia rodzina" to wielka sprawa. Nie tylko dlatego, że nie było jeszcze takiego filmu w polskim kinie. To portret toksycznej rodziny, w którym krzyżują się losy osobliwego malarza, jego neurotycznego syna Tomasza i żyjącej w ich cieniu żony Zofii. W błyskotliwym debiucie Jana P. Matuszyńskiego można zobaczyć – jak w krzywym zwierciadle – charakterystyczny rys polskiej rodziny z bliznami po wojnie.

"Ostatnia rodzina" - HBO 3 23:30

"Dzieci Ireny Sendlerowej"
Bohaterką filmu jest Irena Sendlerowa, młoda Polka, która uratowała z getta w Warszawie 2500 żydowskich dzieci. Postać gra zdobywczyni Oscara Anna Paquin, ale w filmie pojawiają się też Maja Ostaszewska i Olga Bołądź. "To jest współczesny temat, który może i dziś zainteresować. Niech obecne pokolenia zobaczą, co w czasie wojny ludzie potrafili zrobić, na co było ich stać, by ocalić innych. Irena Sendler to przykład, jak zachowywać się w ciężkich czasach" - powiedział reżyser filmu John Kent Harrison.

d2t0ms6

"Dzieci Ireny Sendlerowej" - TVP 1 20:25

"Ederly"
Do tytułowego miasteczka - wyglądającego jakby zostało zahibernowane pół wieku temu temu - przyjeżdża renowator dzieł sztuki o imieniu Słow (Mariusz Bonaszewski)
. Człowiek bez właściwości. Ma spotkać się z lokalnym proboszczem, żeby wykonać dla niego zlecenie. Zamiast na plebanię trafia do obcego domu, w którym wszyscy witają go jak dawno niewidzianego członka rodziny. Słow jest początkowo skołowany, ale z czasem zaczyna odnajdywać się w nowej rzeczywistości i bierze ją za swoją.

"Ederly" - Canal+ Film HD 1:05

d2t0ms6

"Dziewczyna z perłą"
Film na podstawie powieści Tracy Chevalier pt: "Dziewczyna z perłą". Młoda Griet rozpoczyna służbę w domu Johannesa Vermeera - jednego z najznamienitszych malarzy swoich czasów. W zdominowanym przez sprytną żonę artysty domu, młoda dziewczyna opiekuje się szóstką dzieci i chorą umysłowo teściową. Z czasem obdarzona niezwykła intuicją i zafascynowana sztuką pokojówka przykuwa uwagę samego mistrza.

"Dziewczyna z perłą" - Ale Kino+ HD 18:20

"Przekręt"
"Przekręt" to brawurowa czarna komedia gangsterska, zrealizowana przez Guya Ritchiego, twórcę słynnych "Porachunków", którego krytycy nazywają brytyjskim Quentinem Tarantino. O sukcesie filmu decyduje wartka akcja, barwne postacie wywodzące się z londyńskiego półświatka i znakomita oprawa muzyczna, dzięki którym film niemal natychmiast po premierze zyskał miano kultowego

"Przekręt" - Paramount Channel 1:15

d2t0ms6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2t0ms6