Trwa ładowanie...

Rozrywka bez wychodzenia z domu. Najlepsze planszówki

W gry planszowe grają nie tylko dzieci. Wiele z nich przeznaczonych jest dla dorosłych. Wymagają skupienia, dobrej taktyki czy cierpliwości. Jest ich sporo na rynku, dlatego warto je porównać i wybrać idealną dla siebie. Taką, która spodoba się też naszym znajomym.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Rozrywka bez wychodzenia z domu. Najlepsze planszówkiŹródło: 123RF.COM
d2v3ti5
d2v3ti5

Wolisz wykazać się strategią, kreatywnością czy zręcznością? W ofercie twórców gier planszowych każdy znajdzie coś dla siebie. Warto mieć planszówki u siebie, by móc zaprosić znajomych i zapewnić im taką rozrywkę, że będą chcieli znów nas odwiedzić. Zwłaszcza teraz, w zimie, kiedy wolimy nie wychodzić z domu.

Propozycja numer jeden to popularny Dixit. Gra sprawdza naszą kreatywność i intuicję. Na czym polega? W dużym skrócie: każdy gracz w swojej rundzie wybiera jeden spośród sześciu obrazków i wymyśla do niego skojarzenie. Później obstawiamy, o której karcie mówili pozostali. Oczywiście zbieramy punkty. Ten, kto uzyska ich najwięcej, wygrywa.

Gra kosztuje niecałe 100 zł. Cena innej - o nazwie Double - wynosi tylko ponad 35 zł. Reguły jej są takie, że szukamy wspólnego symbolu na swojej karcie i tej położonej na środku. Wygrywa ten, kto jako pierwszy pozbędzie się kart.

d2v3ti5

Przedstawione zasady to tylko jedna z możliwości. Pudełko z kartami umożliwia cieszenie się aż z pięciu gier.

Kolejną grą, w której liczy się refleks, jest 5 sekund. Gra polega na tym, by szybko odpowiadać na pytania. Adrenalina gwarantowana. Cena? Niecałe 60 zł.

O tych grach słyszeli wszyscy

Książki i serial "Gra o tron" mają rzesze fanów, podobnie jak gra na nich oparta. Reguły gry są bardziej skomplikowane niż w przypadku wymienionych gier. Warto jednak się z nimi zapoznać i wziąć udział w bitwach, bo walczymy o Żelazny Tron.

d2v3ti5

Cena gry zbliża się do 200 zł.

Gry Monopoly nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Zbieramy pieczątki na paszporcie, podróżując po świecie. To wszystko za niewiele ponad 60 zł.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2v3ti5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v3ti5