Trwa ładowanie...
berlinale
17-02-2011 10:12

''Świteź'' - zobacz wywiad z twórcami

''Świteź'' - zobacz wywiad z twórcamiŹródło: PISF / Strona filmu
d3g1c03
d3g1c03

Polska animacja "Świteź", tworzona łącznie przez 100 osób w ciągu ostatnich 7 lat została pokazana na festiwalu Berlinale. Film jest adaptacją Mickiewiczowskiej ballady pod tym samym tytułem. Zobacz co twórcy mają do powiedzenia na jego temat.

Zgłoszony do konkursu filmów krótkometrażowych na tegorocznym Berlinale, "Świteź" wyświetlany jest pod dwoma tytułami - angielskim "The Lost Town of Switez" oraz niemieckim "Świtez – Die verlorene Stadt" ("Świteź - zaginione miato").

Film Kamila Polaka jest 20-minutowym filmem animowanym, wykonanym w technice animacji komputerowej 3D i klasycznej w oparciu o tradycyjną technikę malarstwa olejnego. Opowiada historię tajemniczego jeziora, na dnie którego leży zaklęte średniowieczne miasto. Akcja filmu rozgrywa się w dwóch planach czasowych: epoce współczesnej Mickiewiczowi i w średniowieczu, kiedy według legendy, miasto Świteź zostało zatopione. Jest to apokaliptyczna opowieść o zniszczeniu, cudach, odwiecznej walce dobra ze złem, wierze i nadziei.

Film przenosi elementy malarstwa olejnego i temperowego w trójwymiarową przestrzeń, łącząc środki wyrazu klasycznej animacji z efektami i animacją komputerową. Wyjątkową estetykę zdjęć osiągnięto dzięki najnowszym technologiom przy użyciu efektu "smugi pędzla". Dramaturgia, rytm ujęć w "Świtezi" podporządkowują się muzyce na orkiestrę symfoniczną i chór, skomponowanej specjalnie na potrzeby filmu przez Irinę Bogdanovich.

Zobacz wywiad z twórcami "Świtezi" przeprowadzony dla *Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF.pl):*

Prace nad Świtezią, od narodzin pomysłu do ukończenia projektu zajęły 7 lat. Film, planowany jako obraz dyplomowy reżysera, stopniowo rozrastał się. Początkowo był realizowany w studiu Se-ma-for, a w miarę postępu prac do producenta dołączyli zarówno polscy jak i zagraniczni koproducenci. Wiodącym producentem filmu stało się Human Ark, warszawskie studio grafiki komputerowej wyspecjalizowane w animacji 3D, które na potrzeby realizacji filmu zgromadziło wykwalifikowany zespół grafików i animatorów.

d3g1c03

** [

JAK DZIŚ WYGLĄDAJĄ POSTACIE Z "KEVINA" ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-dzis-wygladaja-bohaterowie-kevina-6025276617331841g )**

**[

CZY LAMIA Z "SEKSMISJI" MOCNO SIĘ ZMIENIŁA? ]( http://film.wp.pl/pamietacie-seksmisje-6025276006806657g ) * * [

EROTYCZNA PRZESZŁOŚĆ JOANNY KRUPY ]( http://teleshow.wp.pl/gid,13101910,img,13102011,kat,1024835,title,Joanna-Krupa-wystapila-w-erotycznym-filmie-Sno op-Dogga,galeria.html ) * *[

WALDUŚ Z "KIEPSKICH" WZIĄŁ ŚLUB! FOTO! ]( http://teleshow.wp.pl/swiat-wedlug-kiepskich-waldus-sie-ozenil-6026602722247809g )**

d3g1c03
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3g1c03