Trwa ładowanie...
amanda knox
14-06-2015 01:06

''Twarz Anioła'': Amanda Knox ma proces za oczernianie włoskiej policji [WIDEO]

''Twarz Anioła'': Amanda Knox ma proces za oczernianie włoskiej policji [WIDEO]Źródło: AFP
d4d70kh
d4d70kh

Amanda Knox, która w marcu tego roku została oczyszczona z zarzutów morderstwa swojej koleżanki, znów stanie przed sądem. "Twarz Anioła", film opowiadający o tamtych wydarzeniach, trafi do polskich kin już w piątek 19 czerwca. Making of zobaczysz tylko u nas.

Jak donosi Sky News, chodzi o zeznania Amandy Knox dotyczące Patrcka Lumumbaa, który został zatrzymany przez policję w 2007 roku, po tym, jak Knox powiedziała, że „zakryła uszy, kiedy zabijał Kercher”. Dwa tygodnie później uniwersytecki profesor dostarczył policji alibi, które oczyściło Lumumbaa z zarzutów. Knox tłumaczyła później, że została „zmuszona przez włoską policję do zeznań przeciwko Lumumbaa”.

Proces, który rozpoczął się we wtorek, dotyczy właśnie tej wypowiedzi Amandy Knox, poinformowało ABC News.

d4d70kh

27 marca 2015 włoski Sąd Najwyższy uniewinnił Amerykankę Amandę Knox i jej byłego chłopaka Włocha Raffaele Sollecito, którzy wcześniej zostali skazani przez sąd apelacyjny na wieloletnią karę więzienia za zabójstwo brytyjskiej studentki Meredith Kercher w 2007 roku w Perugii.

Genevieve Gaunt, "Twarz anioła"/mat. dystrybutora

Osiem lat wcześniej ciało 21-letniej Meredith Kercher zostało znalezione przez włoską policję. W ciągu kilku dni od tragedii media przestały pokazywać wizerunek Meredith. Uwaga publiczna szybko odwróciła się od ofiary i skupiła na jednej z oskarżonych o zabójstwo – Amandzie Knox. To twarz młodej amerykańskiej dziewczyny* widniała we wszystkich nagłówkach gazet* i wszystkich wiadomościach telewizyjnych przez kolejne dwa lata. Sprawa brutalnego morderstwa budziła ogromne kontrowersje: kiedy Knox i jej chłopak, Raffaele Sollecito, zostali uznani za winnych przez sąd pierwszej instancji, nie było pewności, czy rzeczywiście byli mordercami. Pojawiało się tysiące pytań bez odpowiedzi. Czy główny oskarżony Rudy Guede działał w pojedynkę? Czy zbrodni dokonali razem, we trójkę? Być może zrobili to sami Knox i Sollecito, jak kiedyś zasugerował Guede? Niezależnie od tego, kto był winny, pozostawało pytanie: jaki był motyw tej zbrodni?

d4d70kh

Film o procesie Amandy Knox, która w więzieniu spędziła cztery lata, wejdzie do kin już w najbliższy piątek, 19 czerwca. "Twarz anioła" to sensacyjna historia brutalnego morderstwa młodej studentki, pokazana z perspektywy dziennikarskiego śledztwa i procesu, w którym media wydały wyrok na długo przed sądem. W rolach głównych Cara Delevingne – modelka i celebrytka - oraz Daniel Brühl i Kate Beckinsale.

d4d70kh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d70kh