Trwa ładowanie...
dxigjcw

Agata

Najnowsze informacje
4.5
(4 głosy)
Oceń:
Film Agata oparty jest na prawdziwych zdarzeniach z życia najpoczytniejszej autorki kryminałów, Agaty Christie. Autorka nagle znika, i pojawia się dopiero po 11 dniach. Do tej pory powstało mnóstwo hipotez na temat jej zniknięcia. Film reprezentuje jeden z tych głosów.
dxigjcw
1
WP Film
Źródło: WP Film

Agata - tajemnicze zniknięcie

Co się wydarzyło, gdy najpoczytniejsza, tajemnicza pisarka Agata ChristieAgata Christie zniknęła w roku 1926 na 11 dni? Brytyjski film Agata próbuje odpowiedzieć na to pytanie.

Vanessa Redgrave (znana z takich filmów, jak: Powiększenie, Przerwana lekcja muzyki, Pokuta) zagrała panią Christie, która znikła ze swojego domu, zaraz po tym, jak jej mąż (Timothy Dalton, znany z roli Jamesa Bonda w filmach: W obliczu śmierci, Licencja na zabijanie) oznajmił, że ją opuszcza. Po blisko dwóch tygodniach, po tym, gdy zaczęły się ogólnonarodowe poszukiwania słynnej pisarki, Christie pojawiła się w uzdrowisku w Harrogate, zapierając się, że niczego nie pamięta z okresu, w którym uważano ją za zaginioną.

Agata - fabuła

Według scenarzystów Kathleen Tynan i Arthura Hopcrafta, Christie została znaleziona przez amerykańskiego reportera Wally Santona (którego zagrał Dustin Hoffman, znany z ról w: Rain Man, Absolwent, Nędzne psy) przed trafieniem na jej trop reszty służb i osób zainteresowanych. Dziennikarz odkrywa, że Christie przeżyła w tych dniach krótki romans, ale postanawia zachować dla siebie tajemnice pisarki

Inna część fabuły filmu dotyczy planu zemsty na wiarołomnym mężu, który snuje Christie, wykorzystując przy tym metody i sztuczki opisane i wymyślone dla bohaterów książkowych kryminałów: Miss Marple i Poirot.

Agata
Tytuł oryginalny

Agatha

Gatunek

biograficzny, dramat, kryminał

Kraj produkcji

USA, Wielka Brytania

Rok produkcji

1979

Data światowej premiery

09.02.1979

Czas trwania

105 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxigjcw
dxigjcw
dxigjcw