Trwa ładowanie...
ycipk-s1lcxv
ycipk-s1lcxv

Agata - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Film Agata oparty jest na prawdziwych zdarzeniach z życia najpoczytniejszej autorki kryminałów, Agaty Christie. Autorka nagle znika, i pojawia się dopiero po 11 dniach. Do tej pory powstało mnóstwo hipotez na temat jej zniknięcia. Film reprezentuje jeden z tych głosów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-s1lcxv
Agata to film nie tylko dla miłośników twórczości Agaty Christie, ale dla wszystkich lubiących dobre filmy psychologiczne WP Film
Podziel się

Agata - tajemnicze zniknięcie

Co się wydarzyło, gdy najpoczytniejsza, tajemnicza pisarka Agata ChristieAgata Christie zniknęła w roku 1926 na 11 dni? Brytyjski film Agata próbuje odpowiedzieć na to pytanie.

Vanessa Redgrave (znana z takich filmów, jak: Powiększenie, Przerwana lekcja muzyki, Pokuta) zagrała panią Christie, która znikła ze swojego domu, zaraz po tym, jak jej mąż (Timothy Dalton, znany z roli Jamesa Bonda w filmach: W obliczu śmierci, Licencja na zabijanie) oznajmił, że ją opuszcza. Po blisko dwóch tygodniach, po tym, gdy zaczęły się ogólnonarodowe poszukiwania słynnej pisarki, Christie pojawiła się w uzdrowisku w Harrogate, zapierając się, że niczego nie pamięta z okresu, w którym uważano ją za zaginioną.

ycipk-s1lcxv

Agata - fabuła

Według scenarzystów Kathleen Tynan i Arthura Hopcrafta, Christie została znaleziona przez amerykańskiego reportera Wally Santona (którego zagrał Dustin Hoffman, znany z ról w: Rain Man, Absolwent, Nędzne psy) przed trafieniem na jej trop reszty służb i osób zainteresowanych. Dziennikarz odkrywa, że Christie przeżyła w tych dniach krótki romans, ale postanawia zachować dla siebie tajemnice pisarki

Inna część fabuły filmu dotyczy planu zemsty na wiarołomnym mężu, który snuje Christie, wykorzystując przy tym metody i sztuczki opisane i wymyślone dla bohaterów książkowych kryminałów: Miss Marple i Poirot.

Tytuł oryginalny

Agatha

Gatunek

biograficzny, dramat, kryminał

Kraj produkcji

USA, Wielka Brytania

Rok produkcji

1979

Data światowej premiery

09.02.1979

Czas trwania

105 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Operator
Obsada
ycipk-s1lcxv

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

ycipk-s1lcxv
ycipk-s1lcxv