Trwa ładowanie...
d15l2c8

"Boże ciało" docenione w Wenecji. Film w polskich kinach od 11 października

Najnowszy film Jana Komasy nagrodzony owacją na stojąco na Festiwalu w Wenecji! Boże Ciało” zostało zaprezentowane w prestiżowym Giornate degli Autori.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Film "Boże ciało" został doceniony na festiwalu filmowym
Film "Boże ciało" został doceniony na festiwalu filmowym (Materiały prasowe)
d15l2c8

Światowa premiera "Bożego Ciała” – najnowszego filmu Jana Komasy – odbyła się wczoraj na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji w ramach Giornate degli Autori. W prestiżowej sekcji prezentowanych jest kilkanaście produkcji z całego świata – walczą one o Director’s Award – przyznawaną przez oficjalne jury konkursu, BNL People’s Choice Award oraz Europa Cinemas Label, która wiążę się ze wsparciem międzynarodowej dystrybucji.

Zobacz też: Odważna kreacja Aleksandry Koniecznej na festiwalu filmowym w Wenecji

Głównym celem Giornate degli Autori jest zwrócenie uwagi na wysokowartościowe kino, w którym pokazywana jest także dbałość o każdy szczegół – zwłaszcza innowację, oryginalność i niezależność. "Boże Ciało” już zbiera entuzjastyczne recenzje międzynarodowych mediów – na Lido mówi się o wybitnej roli Bartosza Bieleni oraz klimatycznych zdjęciach Piotra Sobocińskiego Juniora, a po wczorajszym uroczystym pokazie włoska publiczność nagrodziła film owacją na stojąco.

Sukces w Wenecji:
facebook.com/lubiekino/

d15l2c8

Wenecja to pierwszy przystanek w festiwalowym tournée filmu – obraz zostanie także zaprezentowany w sekcji Contemporary World Cinema ramach Festiwalu Filmowego w Toronto – największej i najważniejszej imprezie tego typu w Ameryce Północnej.

"Boże Ciało” zobaczyć będzie można również podczas 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie wśród 18 innych produkcji powalczy o najważniejsze polskie nagrody filmowe – Złote Lwy. Do kin w całej Polsce trafi 11 października.

Zobacz też: "Oficer i szpieg" Romana Polańskiego hitem festiwalu filmowego w Wenecji:

d15l2c8

Podziel się opinią

Share

d15l2c8

d15l2c8