Trwa ładowanie...
d147pgz

Caroline?

Najnowsze informacje
2.7
(3 głosy)
Oceń:
Caroline? To spektakularny dramat, wyemitowany w telewizji, w ramach: Hallmark Hall of Fame Theatre. Paul po tragicznych przejściach, dotknęła go śmierć córki, a następnie żony, układa sobie życie z nową żoną i dziećmi. Pewnego dnia w spokój rodziny Paula wkracza, wraz z niespodziewanym gościem, zamęt.
d147pgz
WP Film
Źródło: WP Film

Caroline? - fabuła

Paul Carmichael (George Grizzard, znany, m.in, z : Sztandar chwały, Cudowni chłopcy, Drobne cwaniaczki) jest biznesmenem odnoszącym sukcesy. Po śmierci córki w katastrofie lotniczej, a następnie, gdy zmarła jego żona w niewyjaśnionych okolicznościach, ułożył sobie życie na nowo. Ożenił się z Grace (Pamela Reed, znana z: Dowód życia, Junior, Gliniarz w przedszkolu) , której zależy na pozyskaniu miłości i zaufania rodziny męża.

Zaborcza miłość Grace do niepełnosprawnej córki Heidi, sprawia że jej córka jest nieco ogłupiona i w pełni posłuszna matce, zaś dwunastoletni syn Winston przechodzi burzliwy wiek dojrzewania. Oprócz problemów natury wychowawczej oraz niestabilności emocjonalnej, rodzina ma się dobrze, dzięki wielkiej fortunie Paula.

Caroline? - zawiązanie akcji

Względny spokój rodzinny, rujnuje przybycie do domu kobiety, która podaje się za Caroline - córkę Paula, która zginęła w katastrofie lotniczej. Po 15 latach od tajemniczego zniknięcia, nagle pojawia się i twierdzi, że feralnego dnia, gdy doszło do tragedii, nie wsiadła do samolotu. Rodzina Carmichael'ów jest w szoku, pozostaje przecież nadal wiele wątpliwość, co do faktycznej tożsamości przybyłej kobiety. Caroline (Stephanie Zimbalist, grała również w: Detektyw Remington Steele,Dotyk Anioła, Przebudzenie) wszakże należy się udział w podziale olbrzymiej fortuny rodzinnej. Jej macocha jest, lekko mówiąc, nieżyczliwa dla przybyłej kobiety: ciągle ma ją na oku i nie dowierza w cudowny przypadek, który uratował dziewczynę.

Tymczasem, Caroline nawiązuje przyjacielskie relacje z dziećmi, szczególnie leży jej na sercu sytuacja przyrodniej siostry – jest traktowana ciągle jak małe dziecko i hamowana w dalszym rozwoju. W końcu nastaje moment, w którym okoliczności zmuszają Caroline do powiedzenia przyrodniemu bratu o swoim faktycznym pochodzeniu i sytuacji, przez którą przybyła do domu Carmichaleów. Heidi zaś, dzięki opiece Caroline, przebudza się z letargu i zaczyna cieszyć się życiem, rozumie że pod skrzydłami, rozpieszczającej i dyskredytującej jej indywidualizm, matki, nie ma szans stać się normalną dziewczynką.

Caroline?
Tytuł oryginalny

Caroline?

Gatunek

dramat obyczajowy

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

1990

Data światowej premiery

29.04.1990

Czas trwania

100 min.

Reżyser
Muzyka
Scenarzysta
Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d147pgz
d147pgz
d147pgz