Trwa ładowanie...
dmrcs5w

''Chce się żyć'': Polski film wygrał festiwal w Montrealu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''Chce się żyć'': Polski film wygrał festiwal w Montrealu
(Kino Świat)
dmrcs5w

Polski obraz http://film.wp.pl/chce-sie-zyc-6029129163645569c w reż. *Macieja Pieprzycy, z Dawidem Ogrodnikiem w roli głównej, wygrał 37. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Montrealu. Zdobył również Nagrodę Jury Ekumenicznego i Nagrodę Publiczności. O nagrodach poinformował Polski Instytut Sztuki Filmowej.*

"Chce się żyć" to "inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca, emanująca optymizmem i humorem, historia niepełnosprawnego Mateusza, który - mimo trudności w komunikacji ze światem zewnętrznym i licznych przeciwności losu - udowadnia, jak wiele może zdziałać siła ludzkiego ducha" - opisuje tę historię PISF we wtorkowym komunikacie.

W głównego bohatera wcielił się Dawid Ogrodnik (młody aktor znany już widzom z filmu "Jesteś Bogiem"). W obsadzie są też m.in.: Dorota Kolak, Arkadiusz Jakubik, Anna Nehrebecka i Katarzyna Zawadzka.

dmrcs5w

Scenariusz napisał reżyser Maciej Pieprzyca, zdjęcia zrealizował Paweł Dyllus, a twórcą muzyki jest Bartosz Chajdecki. Film został wyprodukowany przez Tramway Studio i TVP. Produkcję dofinansował PISF.

37. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Montrealu, zaliczanego do najważniejszych na świecie imprez poświęconych kinematografii, trwała od 22 sierpnia do 2 września.

Do polskich kin film *"Chce się żyć" wejdzie 11 października.*
(PAP)

Na planie:

dmrcs5w

Podziel się opinią

Share
dmrcs5w
dmrcs5w