Trwa ładowanie...
dievjpx

Che - Rewolucja

Najnowsze informacje
2.7
(32 głosy)
Oceń:
dievjpx

Piękna i porywająca opowieść o ikonie rewolucji kubańskiej Che Guevarrze, w którego postać brawurowo wcielił się Benicio del Toro uhonorowany Nagrodą dla Najlepszego Aktora na Festiwalu w Cannes w 2008 r.

Film, mistrzowsko wyreżyserowany przez Stevena Soderbergha, zachwyca hipnotyzującymi zdjęciami krajobrazów Hiszpanii, Meksyku i Boliwii.

Che to pierwsza tak szeroka i epicka próba opowiedzenia o życiu i działalności najsłynniejszego rewolucjonisty świata, Ernesto 'Che” Guevarry, który z czasem stał się prawdziwą ikoną popkultury.

Ekscytująca gra i świetny warsztat aktorski Benicio del Toro znakomicie oddaje wszystkie odcienie tej postaci: symbol walki z uciskiem, mordercę i terrorystę, wielkiego kompana Fidela Castro, jedną z najpotężniejszych osób w państwie.

Obraz podzielono na dwie części. Pierwsza Che – Rewolucja wejdzie do kin już 23 marca, a druga Che – Guerilla pojawi się w polskich kinach pod koniec wakacji.

"Chcialem, żeby mlodzi dowiedzieli się, kim był ten facet, którego wizerunek nosza na koszulkach” – Steven Soderbergh (FILM nr. 01’2009)

" Można śmiało powiedzieć, że film Che jest wydarzeniem roku" "Pokazując nam najpierw narodzenie, a potem upadek jednej z największych ikon w historii, Steven Soderbergh i Benicio Del Toro, który zagrał tę rolę w niezwykle wiarygodny sposób, sprawili, że ludzie na całym świecie będą dyskutować o niej przez wiele lat." - Jonathan Sehring, prezes IFC Films Jonathan Sehring, prezes IFC Films

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dievjpx
dievjpx
dievjpx