Trwa ładowanie...
d1mkl0b
d1mkl0b
d1mkl0b
d1mkl0b

Chris Evans

Najnowsze informacje
d1mkl0b
4.5
(129 głosów)
Oceń:
d1mkl0b
d1mkl0b
Chris Evans - aktor i producent filmowy

Chris Evans jest amerykańskim aktorem i producentem filmowym o włosko-irlandzkim pochodzeniu.

Chris Evans – życiorys

Chris Evans urodził się w Massachusetts 13 czerwca 1981 roku. Rodzicami Chrisa Evansa są stomatolog Bob Evans i tancerka Lisa. Ma trójkę rodzeństwa – brata Scotta Evansa oraz dwie siostry Carly i Shanę. Aktor pochodzi z rodziny rzymskokatolickiej. W 1999 roku został absolwentem szkoły średniej Lincoln-Sudbury Regional High School. Następnie rozpoczął studia aktorskie w Teatrze Lee Strasberg i Instytucie Sztuki Filmowej w Nowym Jorku.

Chris Evans jest futbolu amerykańskiego, w szczególności drużyny New England Patriots. Był nawet narratorem w serialu dokumentalnym o drużynie America's Game: The Super Bowl Champion. Chris Evans jest zwolennikiem praw LGBT, i chociaż jest katolikiem, wyraża poglądy panteistyczne i ogromne zainteresowanie filozofią buddyzmu.

Chris Evans – kariera zawodowa

Chris Evans początkowo występował w przedstawieniach teatralnych - Sen nocy letniej, A Wrinkle in Time, Sunday Visitors - wystawianych na scenie Boston Playwrights' Theatre. Wkrótce, dzięki swojemu agentowi, uzyskał role w takich serialach, jak Boston Public czy Ścigany. Po udziale w filmie To nie jest kolejna komedia dla kretynów Chris Evans otrzymał role w produkcjach Egzamin dojrzałości i Komórka, a następnie zagrał w dwóch niezależnych filmach w Chicago w realizacji Dirka Wittenborna: Dzikie plemię, wcielając się w złowieszczego Bryce, i Londyn, grając naćpanego narkomana z problemami społecznymi.

W latach 2005-2010 Chris Evans pojawił się w takich filmach, jak Fantastyczna 4, Fantastyczna Czwórka: Narodziny Srebrnego Surfera, Niania w Nowym Jorku, Królowie ulicy, Zaginiony diament. Zagrał także w thrillerze science-fiction Push z Dakotą Fanning i Camillą Belle.

W 2011 roku Chris Evans zagrał postać kapitana America w filmie Captain America: Pierwsze starcie i komedii romantycznej Ilu miałaś facetów? z udziałem Anny Faris. Wystąpiły tu pewne problemy z harmonogramem, ponieważ oba filmy miały mieć swoją premierę latem 2010 roku.

Chris Evans pojawił się też w kolejnych częściach filmu Kapitan Ameryka: Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz oraz Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów. Zagrał także z Michaelem Shannonem w filmie Iceman: Historia mordercy, zastępując Jamesa Franco, który wycofał się. Do tej roli Chris Evans musiał nosić długą perukę i zapuścić brodę.

W 2014 roku Chris Evans wystąpił z Michelle Monaghan w romantycznej komedii Rozegraj to na luzie.

Debiut reżyserski Chrisa Evansa, film Zanim się rozstaniemy, został po raz pierwszy pokazany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w 2014 roku.

Chris Evans wystąpił także w teledysku Marilyna Mansona "Tainted love" oraz w kampanii reklamowej zapachu "Guilty Pour Homme" od Gucci.

Chris Evans – nagrody i wyróżnienia

Chris Evans dwukrotnie zdobył nagrodę Teen Choice: za film Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów (2016) oraz Avengers: Czas Ultrona (2015). Za rolę w filmie Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz (2014) Chris Evans został laureatem Kryształowej Statuetki People's Choice. Ponadto, aktor był trzykrotnie nominowany do Saturna oraz kilkakrotnie do nagrody Teen Choice i kinowej nagrody MTV.

Aktor uplasował się na 3. miejscu listy "30 Najlepszych Aktorów poniżej 30. roku życia" według rankingu przeprowadzonego przez magazyn Entertainment Weekly.

d1mkl0b
d1mkl0b
d1mkl0b
d1mkl0b
d1mkl0b
d1mkl0b
d1mkl0b