Trwa ładowanie...
d2grk5v

Chris Evans

Najnowsze informacje
4.5
(129 głosów)
Oceń:
d2grk5v

Chris Evans jest amerykańskim aktorem i producentem filmowym o włosko-irlandzkim pochodzeniu.

Chris Evans – życiorys

Chris Evans urodził się w Massachusetts 13 czerwca 1981 roku. Rodzicami Chrisa Evansa są stomatolog Bob Evans i tancerka Lisa. Ma trójkę rodzeństwa – brata Scotta Evansa oraz dwie siostry Carly i Shanę. Aktor pochodzi z rodziny rzymskokatolickiej. W 1999 roku został absolwentem szkoły średniej Lincoln-Sudbury Regional High School. Następnie rozpoczął studia aktorskie w Teatrze Lee Strasberg i Instytucie Sztuki Filmowej w Nowym Jorku.

Chris Evans jest futbolu amerykańskiego, w szczególności drużyny New England Patriots. Był nawet narratorem w serialu dokumentalnym o drużynie America's Game: The Super Bowl Champion. Chris Evans jest zwolennikiem praw LGBT, i chociaż jest katolikiem, wyraża poglądy panteistyczne i ogromne zainteresowanie filozofią buddyzmu.

Chris Evans – kariera zawodowa

Chris Evans początkowo występował w przedstawieniach teatralnych - Sen nocy letniej, A Wrinkle in Time, Sunday Visitors - wystawianych na scenie Boston Playwrights' Theatre. Wkrótce, dzięki swojemu agentowi, uzyskał role w takich serialach, jak Boston Public czy Ścigany. Po udziale w filmie To nie jest kolejna komedia dla kretynów Chris Evans otrzymał role w produkcjach Egzamin dojrzałości i Komórka, a następnie zagrał w dwóch niezależnych filmach w Chicago w realizacji Dirka Wittenborna: Dzikie plemię, wcielając się w złowieszczego Bryce, i Londyn, grając naćpanego narkomana z problemami społecznymi.

W latach 2005-2010 Chris Evans pojawił się w takich filmach, jak Fantastyczna 4, Fantastyczna Czwórka: Narodziny Srebrnego Surfera, Niania w Nowym Jorku, Królowie ulicy, Zaginiony diament. Zagrał także w thrillerze science-fiction Push z Dakotą Fanning i Camillą Belle.

W 2011 roku Chris Evans zagrał postać kapitana America w filmie Captain America: Pierwsze starcie i komedii romantycznej Ilu miałaś facetów? z udziałem Anny Faris. Wystąpiły tu pewne problemy z harmonogramem, ponieważ oba filmy miały mieć swoją premierę latem 2010 roku.

Chris Evans pojawił się też w kolejnych częściach filmu Kapitan Ameryka: Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz oraz Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów. Zagrał także z Michaelem Shannonem w filmie Iceman: Historia mordercy, zastępując Jamesa Franco, który wycofał się. Do tej roli Chris Evans musiał nosić długą perukę i zapuścić brodę.

W 2014 roku Chris Evans wystąpił z Michelle Monaghan w romantycznej komedii Rozegraj to na luzie.

Debiut reżyserski Chrisa Evansa, film Zanim się rozstaniemy, został po raz pierwszy pokazany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto w 2014 roku.

Chris Evans wystąpił także w teledysku Marilyna Mansona "Tainted love" oraz w kampanii reklamowej zapachu "Guilty Pour Homme" od Gucci.

Chris Evans – nagrody i wyróżnienia

Chris Evans dwukrotnie zdobył nagrodę Teen Choice: za film Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów (2016) oraz Avengers: Czas Ultrona (2015). Za rolę w filmie Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz (2014) Chris Evans został laureatem Kryształowej Statuetki People's Choice. Ponadto, aktor był trzykrotnie nominowany do Saturna oraz kilkakrotnie do nagrody Teen Choice i kinowej nagrody MTV.

Aktor uplasował się na 3. miejscu listy "30 Najlepszych Aktorów poniżej 30. roku życia" według rankingu przeprowadzonego przez magazyn Entertainment Weekly.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2grk5v
d2grk5v
d2grk5v