Trwa ładowanie...
d3i03vv

Christian Clavier

Najnowsze informacje
4.8
(29 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Paryż, Francja

Scenarzysta:

Goście w Ameryce (2001)

Grunt to rodzinka (2004) (Ange Leoni)

Goście, goście (1993) (Godefroy de Papincourt, Comte de Montmirail)

Goście, goście II - korytarz czasu (1998) (Comte Godefroy de Montmirail, dit Godefroy le Hardi)

Filmografia:
d3i03vv

Christian Clavier jest szczególnie utalentowanym aktorem i scenarzystą, występującym na scenie i ekranie od ponad 25 lat. W ciągu ostatnich 10 lat Clavier obok Gerarda Depardieu był najbardziej kasowym aktorem francuskiego kina.

Swoją karierę artystyczną Clavier rozpoczął od występów z grupą teatralną Le Splendid, której był współzałożycielem. Na przełomie lat 70. i 80. Le Splendid wystawił wiele sztuk w kawiarnianych teatrzykach. W 1978 roku jedna z tych sztuk zainspirowała film "Les Bronzes" w reżyserii Patrice Leconte’a. Trzeci film Le Splendid, "Święty Mikołaj jest łajdakiem", wyreżyserował Jean-Marie Poiré (Gaubert) - tak w 1982 roku rozpoczęła się trwająca do dziś współpraca.

Clavier jest dobrze znany w Europie dzięki przebojowym komediom, które współtworzy z Jean-Marie Poiré. Najbardziej znane spośród nich są "Goście, goście", w których u jego boku zagrał Jean Reno - największy przebój w dziejach francuskiego kina - oraz "Goście, goście 2". Inne filmy spółki Clavier/Poiré to: "Dziadek organizuje ruch oporu", "Zatańczyć twista w Moskwie" oraz "Operacja Corned Beef", gdzie zagrał Jean Reno, "Anioł stróż" z Gerardem Depardieu. Ostatnio Clavier wystąpił m.in. z Depardieu i Roberto Benignim w filmach "Asterix i Obelix kontra Cezar" i "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra" na motywach komiksu Rene Goscinny’ego, gdzie zagrał Asterixa.

(zdj. AFP)

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i03vv
d3i03vv
d3i03vv