Trwa ładowanie...
d4monnl

Columbus Short

Najnowsze informacje
4.5
(180 głosów)
Oceń:
d4monnl

Amerykański choreograf i aktor. Stworzył choreografię do tournée Britney Spears „The Onyx Hotel Tour”, pracował z Brianem Friedmanem z „So You Think You Can Dance”. Znany jest z roli DJ-a z filmu „Krok do sławy”. Jest laureatem NAACP Image Awards.

Columbus Short (właściwie Columbus Keith Short, Jr.) urodził się 19 września 1982 roku w Kansas City, w Missouri, w USA. Wychowywał się w muzykalnej rodzinie. W wieku pięciu lat przeprowadził się do Los Angeles i natychmiast zaczął pracę w teatrze młodzieżowym. Uczęszczał do Marcos De Niza High School w Tempe, AZ, El Segundo High School, jak również Orange County High School of the Arts. Występował w reklamach telewizyjnych takich firm jak: Nike, Mountain Dew, Pizza Hut.

Short zadebiutował jako tancerz w filmie „Rewanż”, następnie pojawił się w „Przyjętym” u boku Justina Longa. Zagrał główne role w filmach: „W rytmie hip-hopu 2” (obok Izabelli Miko) i „Krok do sławy”. Dwukrotnie wystąpił w produkcji Disney Channel Original Series „Świat Raven” jako Tre, członek fikcyjnego boysbandu Boyz n' Motion. Oprócz tego zagrał również m.in. w serialach: „Ostry dyżur” i „Potyczki Amy”.

W 2006 roku wystąpił w „Studio 60 on the Sunset Strip” jako autor show Darius Hawthorne.Był prezenterem na gali NAACP Image Award. W 2007 pojawił się w filmie „Te Święta” u boku Chrisa Browna i Lauren London. W 2008 wystąpił w filmie „Kwarantanna” u boku Jaya Hernándeza i Jennifer Carpenter.

Zagrał również muzyka Little Waltera w „Cadillac Records” obok Jeffreya Wrighta i Adriena Brody'ego. W 2009 roku zagrał w filmie „Opancerzony” oraz „Zamieć”. Rok 2010 to role w filmach „Zgon na pogrzebie” i „Krok do sławy 2”.

Columbus Short jest bliskim przyjacielem Ne-yo'a, z którym grał w dwóch filmach: ,,W rytmie hip-hopu" i ,,Krok od sławy".

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4monnl
d4monnl
d4monnl