Trwa ładowanie...
ycipk-31r905
ycipk-31r905

Elizjum - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zdjęcie
Podziel się

„Elizjum” (ang. Elysium) to amerykański film science-fiction z 2013 roku w reżyserii Neill Blomkamp (twórca „Dystryktu 9”), który także jest autorem scenariusza. Muzykę skomponował Ryan Amon, a za produkcję odpowiada Sue Baden-Powell, Bill Block, Simon Kinberg.

Akcja " Elizjum" rozgrywa się w roku 2159, w świecie, w którym ludzkość została podzielona na dwie strefy ekonomiczne. Bogaci mieszkają w luksusowej stacji kosmicznej zwanej Elysium, a biedni - na spustoszonej, przeludnionej Ziemi. Głównym bohaterem jest niejaki Max (Matt Damon), mężczyzna, który ulega napromieniowaniu w fabryce, w której pracuje, w wyniku czego pozostaje mu pięć dni życia. Aby przeżyć, musi dostać się na górę. Na jego drodze staje sekretarz Rhodes (Jodie Foster), bezwzględna przedstawicielka rządu, która zrobi wszystko, aby chronić Elysium przed ludźmi z Ziemi.

W filmie „Elizjum” w rolach głównych wystąpili: Matt Damon jako Max Da Costa, Jodie Foster - Sekretarz Delacourt, Sharlto Copley – Kruger, Wagner Moura – Spider, Alice Braga – Frey, Diego Luna – Julio, William Fichtner - John Carlyle, Faran Tahir - Minister Patel.

ycipk-31r905

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

ycipk-31r905
ycipk-31r905
ycipk-31r905