Trwa ładowanie...
d3mg0ae

[foto] Zakończono zdjęcia do "Bitwy pod Wiedniem"

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
[foto] Zakończono zdjęcia do "Bitwy pod Wiedniem"
(Monolith Films)
d3mg0ae

Właśnie skończyły się zdjęcia do filmu „Bitwa pod Wiedniem”. W obsadzie międzynarodowej superprodukcji znalazło się wielu Polaków.

Ekranizacja jednej z najważniejszych bitew w dziejach świata to jedno z największych tegorocznych przedsięwzięć europejskiego kina. Jak na planie monumentalnej produkcji odnalazły się polskie gwiazdy? Zachęcamy do zapoznania się z ich wypowiedziami na temat filmu. Pod nimi, zobaczyć można najnowsze zdjęcia z produkcji.

Jerzy Skolimowski:
Raz na kilka lat podejmuję się zagrać interesującą rolę w filmie. Tym razem było to prawdziwe wyzwanie: Król Jan III Sobieski! W kostiumach Massimo Cantini Parrini wyglądałem królewsko, wiec starałem się zagrać z odwagą jak przystało na wielkiego wodza, który odważnie gnał na czele husarii w zwycięskiej dla chrześcijańskiej Europy bitwie.

Piotr Adamczyk:
"Wiele jest wydarzeń w historii Polski, które czekają na filmowe ekranizacje. Coraz częściej w tej sprawie uprzedzają nas Włosi. Włosko-kanadyjską produkcją był film o życiu Karola Wojtyły, teraz powstaje włoski film o Odsieczy Wiedeńskiej. Na szczęście tym razem część budżetu filmu została sfinansowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz polskiego dystrybutora - firmę Monolith. Dzięki temu udział polskich aktorów będzie w tym filmie zauważalny."

d3mg0ae

"Co zrobiło na mnie największe wrażenie? Wnętrza barokowych pałaców w Turynie i Mantui oraz precyzja i kunszt włoskich kostiumografów. Dość powiedzieć, że surdut cesarza Leopolda I, którego grałem, miał autentyczne, złote guziki, a budżet na kostiumy do tego filmu wielokrotnie przekraczał całkowite budżety wielu polskich produkcji."

Daniel Olbrychski:
Plan zdjęciowy “Bitwy pod Wiedniem” wspominam z ogromnym sentymentem. Fantastyczna atmosfera, bardzo dobra organizacja, cudowni koledzy po obu stronach kamery, przyjazny i dbający o wszystko Alessandro Leone. No i atmosfera bardzo słonecznej, wrześniowej Italii. Aż żal, że to już za nami. Mam nadzieję, że rezultat tej pracy też będzie interesujący. Szkoda, że poza udziałem nas aktorów, strona polska jest w tak minimalnym stopniu obecna w tej produkcji.

Alicja Bachleda-Curuś:
"Praca na włoskim planie była dla mnie nowym doświadczeniem. Byłam pod dużym wrażeniem reżysera, Renzo Martinelli i jego pasji dla każdego ujęcia. To cudowny człowiek i cieszę się, że byłam częścią jego produkcji. No i oczywiście miło było znów pracować z polskimi kolegami".

ZOBACZ TAKŻE:

d3mg0ae

**[

Jak dziś wygląda Pippi Langstrump? ]( http://teleshow.wp.pl/tak-dzis-wyglada-pippi-langstrumpf-6026605664182913g )*
*
[

Dołącz do nas na Facebooku! ]( http://www.facebook.com/filmwppl )*
*
[

Stare, ale jare. 40-stki jak 20-stki ]( http://film.wp.pl/sa-dojrzale-a-wygladaja-jak-nastolatki-nowa-moda-w-kinie-6025274240406657g )**


**[

To jest najlepszy polski film wszech czasów? ]( http://film.wp.pl/10-najlepszych-polskich-filmow-wszech-czasow-6025273245967489g )**


d3mg0ae

Podziel się opinią

Share
d3mg0ae
d3mg0ae