Trwa ładowanie...
d13ak6o

Frankenweenie 3D

Najnowsze informacje
4.2
(8 głosów)
Oceń:
d13ak6o

„Frankenweenie” to amerykański, czarno-biały film animowany w reżyserii Tima Burtona. Inspiracji do filmu dostarczyło krótkometrażowe dzieło zrealizowane przez Burtona w roku 1984. Scenariusz napisali John August, Tim Burton oraz Leonard Ripps, zaś muzykę skomponował Danny Elfman. Obraz wyprodukowali Tim Barton oraz Allison Abbate. Oprócz technologii 3D w produkcji wykorzystana została również technika poklatkowa.

"Frankenweenie" to opowieść o chłopcu i jego wiernym psie Sparkym. Pewnego dnia podczas zabawy Victora i Sparky'ego, psa potrąca samochód. Młody Victor nie może pogodzić się ze stratą najlepszego przyjaciela, jednak podczas lekcji fizyki dowiaduje się, że jest jeszcze nadzieja. Wykorzystując moce nauki, udaje mu się przywrócić Sparky'emu życie. Chłopiec obawia się jednak, że jego pupil w nowym obliczu może wywołać przerażenie wśród okolicznych mieszkańców, więc ukrywa jego istnienie. Okazuje się to jednak bardzo trudne.

Głosów postaciom użyczyli m.in. Winona Ryder, Martin Short, Catherine O'Hara, Martin Landau, Charlie Tahan, Atticus Shaffer, Robert Capron i Conchata Ferrell. Z kolei w polskiej wersji językowej usłyszymy głosy następujących osób: Maciej Falana, Grzegorz Damięcki, Magdalena Kumorek, Aleksandra Kowalicka, Olgierd Łukaszewicz, Kacper Cybiński.

Frankenweenie 3D
Tytuł oryginalny

Frankenweenie

Gatunek

animowany, horror, komedia, sci-fi

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

07.12.2012

Czas trwania

87 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13ak6o
d13ak6o
d13ak6o