Trwa ładowanie...

Graj, licytuj i pomagaj razem z nami! Jak co roku, dołączamy do WOŚP i zachęcamy do licytacji zaproszenia na uroczystą premierę filmu POWSTANIEC 1863

Kino Świat, po raz kolejny, dołącza do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i przekazuje dwuosobowe zaproszenie na uroczystą premierę filmu "Powstaniec 1863". Wydarzenie, w którym wezmą udział gwiazdy filmu, ludzie kultury i show-biznesu, odbędzie się 9 stycznia w Warszawie.

Materiał sponsorowany przez Kino Świat
  Źródło: materiały partnera
d1vgk3i
d1vgk3i

Sebastian Fabijański o licytacji: https://youtube.com/shorts/JpAWXluSqmQ

Dołącz do licytacji i stań się częścią wielkiej rodziny, która od ponad 30 lat udowadnia, że dla ludzi o wielkich sercach nie ma rzeczy niemożliwych!

Tu wszystko gra ok!

d1vgk3i

A Ty grasz razem z nami?

"Powstaniec 1863" tylko w kinach od 12 stycznia 2024!

Już 12 stycznia 2024 roku na ekrany kin wchodzi pierwszy od ponad 30 lat film fabularny, opowiadający o powstaniu styczniowym! Obraz poruszył uwielbianą przez miliony Polaków wokalistkę, skrzypaczkę, autorkę tekstów i kompozytorkę – Sanah, która nagrała piosenkę i teledysk promujący "Powstańca 1863"

Pokochałam wiersz "Na grobie rycerz" Marii Konopnickiej jak tylko przeczytałam go po raz pierwszy! Od razu napisałam do niego melodię, a chwilę później spotkał mnie wielki zaszczyt – moja kompozycja znalazła się we wspaniałym filmie historycznym. Ach, tak się cieszę! Mam nadzieję, że utwór, jak i sam film, wzruszy Was tak bardzo jak mnie.

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Sanah

Zobacz teledysk SANAH: https://youtu.be/Y4jDatjhAUw

"Powstaniec 1863" to porywająca, epicka, zrealizowana z rozmachem produkcja, opowiedziana z perspektywy kapelana – generała Stanisława Brzóski, walczącego przeciw Rosyjskiemu Imperium. Nazywany przez Rosjan, "Duchem" pozostaje nieuchwytny, siejąc popłoch wśród wojsk przeciwnika i dając Polakom nadzieję na wydostanie się spod carskiego zaboru. Jego legenda trwa do dziś!

d1vgk3i

Materiały do pobrania: https://kinoswiat.pl/biuro-prasowe/

hasło: kino

Rok 1920, chwilę przed bitwą warszawską. Jeden z obecnych w koszarach żołnierzy okazuje się weteranem powstania styczniowego i powraca wspomnieniami do niespokojnych czasów sprzed blisko 60 lat. Wtedy to wspólnie z księdzem Stanisławem Brzóską działał w konspiracji przeciwko Imperium Rosyjskiemu. W obliczu branek do carskiego wojna i kolejnych represji ze strony zaborcy rodzi się pomysł organizacji powstania. 22 stycznia 1863 roku, w dniu wybuchu narodowego zrywu, ksiądz Brzóska staje na czele oddziału, który przeprowadza zakończony sukcesem atak na rosyjski garnizon wojskowy. Duchowny zostaje mianowany oficerem i naczelnym kapelanem. Wkrótce tropem ks. Brzóski rusza major Maniukin zwany "Katem Podlasia", ale przez najbliższe dwa lata polski bohater pozostanie nieuchwytny siejąc popłoch wśród wojsk Imperium Rosyjskiego i dając polskiemu społeczeństwu nadzieję na wydostanie się spod carskiego zaboru.

d1vgk3i

Gatunek: historyczny, biograficzny

Produkcja: Polska 2023

Reżyseria i scenariusz: Tadeusz Syka ("Wyszyński – zemsta czy przebaczenie")

Producent: Klasyka Pro, Tadeusz Syka

  materiały partnera
Źródło: materiały partnera

Obsada: Sebastian Fabijański ("Legiony", "Kamerdyner", "Miasto 44"), Cezary Pazura ("Psy 3. W imię zasad", "Kurier", "Pitbull. Ostatni pies"), Daniel Olbrychski ("Kamerdyner", "Bitwa pod Wiedniem", "1920 Bitwa Warszawska"), Olgierd Łukaszewicz ("Wyklęty", "Kamienie na szaniec", "Generał Nil"), Karolina Szymczak ("Babilon", "To musi być miłość"), Marcin Kwaśny ("Prorok", "Dywizjon 303. Historia prawdziwa", "Historia Roja"), Ksawery Szlenkier ("Wyszyński – zemsta czy przebaczenie", "Jack Strong"), Mariusz Drężek ("Furioza", "Korona królów"), Eryk Biedunkiewicz ("Kajtek czarodziej"), Wiaczesław Boguszewski ("Ślub doskonały"), Ewa Szykulska ("Znachor", "Uwierz w Mikołaja")

Materiał sponsorowany przez Kino Świat
d1vgk3i
d1vgk3i