WP

Ilona Ostrowska - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Zdjęcie
Podziel się
WP

Polska aktorka filmowa i teatralna, szerokiej widowni znana przede wszystkim jako Amerykanka Lucy z serialu „Ranczo”.

Urodziła się 25 maja 1974 roku w Szczecinie. Jej tato wykonywał typowy zawód dla mężczyzn z tamtych stron – był marynarzem. Studiowała we Wrocławiu, w tamtejszej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, którą ukończyła w 1998 roku. Początkowo była związana z wrocławskimi teatrami: Polskim i Teatrem K2, a w 2001 roku dołączyła do zespołu Teatru Współczesnego w Warszawie, gdzie w ciągu kolejnych lat kilkakrotnie grała w spektaklach Agnieszki Glińskiej (m.in. jako Nadzia w „Bambini di Praga” Bohumila Hrabala, czy Żankietta w „Straconych zachodach miłości” Szekspira).

Na małym ekranie zadebiutowała tuż po studiach, w serialu „Życie jak poker” (1998-99) i w spektaklu Teatru TV „Prawiek i inne czasy” wg Olgi Tokarczuk (1998). Pierwszym występem na dużym ekranie był epizod w sensacyjnym „Sezonie na leszcza” Bogusława Lindy (2000). Rok później miała okazję zagrać nieco większe role: u boku Kingi Preis w „Ciszy” Michała Rosy i Roberta Gonery w „Głośniej od bomb” Przemysława Wojcieszka. Zaliczyła epizody u Marka Koterskiego („Dzień świra” 2002) i Roberta Glińskiego (film TV „Długi weekend” w ramach cyklu „Święta polskie” 2004), a w 2003 roku wzięła udział w historycznym dramacie „Marcinelle” produkcji polsko-włoskiej, opowiadającym o jednej z największych tragedii górniczych na świecie, mającej miejsce w 1956 roku w belgijskiej kopalni w Charleroi.

W międzyczasie pojawiła się gościnnie na planie wielu znanych seriali (m.in. „M jak miłość”, „Na Wspólnej”, „Kryminalni”). Dwukrotnie miała okazję zagrać u męża, Jacka Borcucha: w filmie „Tulipany” z Andrzejem Chyrą, Janem Nowickim, Małgorzatą Braunek i Zygmuntem Malanowiczem (2004) oraz w jednym z odcinków serialu kryminalnego „Mrok” (2006). Wielką, ogólnopolską popularność przyniosła jej jedna z głównych ról w serialu „Ranczo” Wojciecha Adamczyka. Ostrowska wcieliła się tu w rolę Lucy Wilskiej – Amerykanki polskiego pochodzenia, która wraca do rodzinnych stron i decyduje się zamieszkać w odziedziczonym w spadku dworku we wsi Wilkowyje. Posługując się charakterystycznym, „łamanym” angielsko-polskim, bawiła widzów przez trzy kolejne sezony serialu (2005-2009). Jako Lucy, dała się poznać również kinowej publiczności w pełnometrażowej wersji serialu – „Ranczo Wilkowyje” (2007).

W międzyczasie aktorka pojawiła się w epizodzie w „S@motności w sieci” Witolda Adamka (2007) oraz w pierwszoplanowych rolach: Eli w „Drodze do raju” Gerwazego Reguły i Zosi w głośnej, osadzonej w latach PRL-u komedii Juliusza Machulskiego „Ile waży koń trojański?” (oba z 2008 roku).

Data urodzenia

25.05.1974

Miejsce urodzenia

Szczecin

Filmografia

Dzień Świra

Cisza (2001) (Przyjaciółka Mimi)

Długi weekend (żona wspólnika)

TuliPany (Ola)

Sama słodycz (psychoterapeutka Sylwia)

Mrok (Helena Morsztyn)

Misja: Afganistan (Justyna Winnicka)

Droga do raju (Ela)

Bez tajemnic (Anita Skotnicka)

Kołysanka (Pani reżyser)

Ile waży koń trojański? (Zosia)

Ranczo Wilkowyje (Lucy Wilska)

Ranczo (Lucy)

Samotność w sieci

Życie jak poker (Magda, córka Barbary)

WP
WP
WP