Trwa ładowanie...
d34pc3j

Italiani

Najnowsze informacje
2.6
(17 głosów)
Oceń:
d34pc3j

Najnowszy film w reżyserii Łukasza Barczyka, który zaprosił do współpracy przy swoim nowym projekcie m.in. wybitnego reżysera teatralnego, Krzysztofa Warlikowskiego i aktorów Nowego Teatru - Jacka Poniedziałka i Renate Jett.

"Italiani" to podroż w głąb intymnego świata mężczyzny, jego relacji z rodziną i najbliższymi, wyprawa w głąb obrazów i przeżyć tak osobistych, że aż paradoksalnie uniwersalnych. Film jest śmiałym poszukiwaniem języka filmowego dla wyrażenia podstawowych przeżyć i emocji, języka wychodzącego poza konwencjonalne filmy psychologiczne. To próba ukazania kluczowych wspomnień każdego człowieka, jakby były częścią baśni, którą każdy z nas sam sobie opowiada, która rośnie i ewoluuje z biegiem naszego życia. .

Łukasz Barczyk, twórca "Patrzę na ciebie, Marysiu", "Przemian" oraz "Nieruchomego poruszyciela" nie jest ani nie próbuje tworzyć dla każdego, jest na to zbyt wyrazisty. To niewątpliwie najodważniejszy dziś˝ reżyser filmowy młodego pokolenia, poszukujący i podążający swoją własną drogą. W "Italiani" tworzy intrygujący filmowy świat, zbudowany ze wspomnień, obsesji i fantazji głównego bohatera.

Ta produkcja, niemalże w całości sfinansowana przez twórców filmu, powstawała przez ostatnie cztery lata w plenerach środkowych Włoch. "Italiani" są efektem współpracy scenariuszowej między Barczykiem a Warlikowskim i poprzez współdziałanie tych dwóch osobowości, fuzją współczesnego kina i nowego teatru. Film działa głównie przez swoją stronę wizualną, również za sprawą hipnotycznych zdjęć Kariny Kleszczewskiej, stałej współpracowniczki Łukasza Barczyka.

Italiani
Tytuł oryginalny

Italiani

Gatunek

dramat, obyczajowy, romans

Kraj produkcji

Polska

Rok produkcji

2010

Data światowej premiery

11.03.2011

Czas trwania

62 min.

Obsada
d34pc3j

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34pc3j
d34pc3j
d34pc3j