Trwa ładowanie...
d2ts4tt

Jason Biggs

Najnowsze informacje
4.4
(73 głosy)
Oceń:
d2ts4tt

Amerykański aktor komediowy. Sławę zyskał dzięki głównej roli w przebojowej komedii młodzieżowej pt. "American Pie".

Jason M. Biggs urodził się 12 maja 1978 roku w Pompton Plains w stanie New Jersey, w Stanach Zjednoczonych. Jego ojciec, Gary Biggs jest menadżerem spółki morskiej, a matka, Angela Biggs - pielęgniarką. Jason ma dwie siostry: Heather (1972) z zawodu poborca podatkowy i Chiarę (1980).

Młody Biggs w wieku pięciu lat zaczął występować w licznych reklamówkach. W 1991 roku wziął udział w sitcomie pt. "Drexell's Class", ale po pierwszym sezonie został on zdjęty z anteny. Tego samego roku Jason zadebiutował na scenie Broadwayu u boku Judd Hirscha w sztuce "Rozmowy z moim ojcem". Dzięki tej roli trzynastoletni wówczas aktor został nominowany do nagrody Emmy jako najlepszy młody aktor w dramacie.

W 1994 roku znalazł się na planie telewizyjnego serialu CBS zatytułowanego "As the World Turns", gdzie przez rok grał postać Petego Wendalla. Po skończeniu liceum w 1996 roku, przez krótki czas studiował na Uniwersytecie w Nowym Jorku i na Stanowym Uniwersytecie Montclair w New Jersey. Studia szybko porzucił na rzecz aktorstwa.

Sławę przyniosła mu główna rola w przebojowej komedii młodzieżowej pt. "American Pie" (1999).Film zarobił w samych Stanach Zjednoczonych ponad 100 milionów dolarów. Popularność Biggsa wzrosła gwałtownie i dzięki temu otrzymywał kolejne role - zagrał m.in. w filmach "Dziewczyny i chłopaki" (2000), "Frajer" (2000), "Twarda laska" (2001), poprowadził także galę wręczania MTV Movie Award.

Sequel "American Pie 2" (2001) okazał się jeszcze większym hitem, który tylko w pierwszy weekend wyświetlania zarobił około czterdziestu pięciu milionów dolarów.

Jason Biggs od 2008 roku jest szczęśliwym mężem Jenny Pollen.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ts4tt
d2ts4tt
d2ts4tt