Trwa ładowanie...
d1cuyzp

Joachim Lamża

Najnowsze informacje
4.1
(9 głosów)
Oceń:
Miejsce urodzenia:

Kalisz, Polska

Filmografia:
d1cuyzp

Polski aktor filmowy i teatralny. Był aktorem teatrów warszawskich: Polskiego w latach 1974-76, Rozmaitości 1976-81 i Dramatycznego 1982-84.

Joachim Lamża urodził się 7 lipca 1951 roku w Kaliszu. Jest synem aktora Joachima Lamży Seniora oraz aktorki Barbary Marszel. W 1974 roku ukończył studia na warszawskiej PWST. W tym samym roku zadebiutował w spektaklu telewizyjnym "Romeo i Julia" wg Williama Szekspira. Sztukę tę wyreżyserował Jerzy Gruza. Aktor teatrów warszawskich: Polskiego (1974-76), Rozmaitości (1976-81), Dramatycznego (1982-84).

Po raz pierwszy na ekranie pojawił się epizodycznej roli w filmie psychologiczno-wojennym "Opadły liście z drzew". Wystąpił w kilkudziesięciu filmach i kilkunastu serialach, debiutując epizodem w ”Dyrektorach”, potem zagrał współlokatora w hotelu robotniczym w ”Daleko od szosy”, wcielając się w rolę kierowcy – Mietka, obeznanego w sprawach damsko-męskich, doradcy sercowego Leszka Góreckiego.

Serca widzów podbił jako dyrektor personalny - z zabawnego serialu „Camera Cafe”. W ostatnich latach zagrał też w kultowej komedii „Ryś” oraz wystąpił w „Tajemnicy twierdzy szyfrów”, „Oficerach” i „Pitbullu”, „Rewersie”, „Tricku”. W 2008 roku wystąpił w serialu „Agentki”, a w 2011 we „Wszyscy kochają Romana”.

Prywatnie największą pasją aktora są motocykle crossowe - sam od lat należy do Gdyńskiego Klubu Motorowego „Bałtyk”.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cuyzp
d1cuyzp
d1cuyzp