Trwa ładowanie...
d25j4pa
d25j4pa

Jon Kilik

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
Zdjęcie
Zdjęcie

Jako jeden z najlepszych niezależnych producentów filmowych w Nowym Jorku, Jon Kilik współpracował z wieloma twórcami filmowymi.

Wyprodukował jedenaście filmów Spike’a Lee, ich współpraca sięga filmu Do the Right Thing, którego premiera odbyłą się w 1989 roku na Międzynarodowym Festiwalu w Cannes. Inne ich współne filmy to Mo’ Better Blues, Malcolm X, Clockers, He Got Game i 25th Hour.

Kilik wyprodukował dwa filmy reżyserowane przez Tima Robbins’a, nagrodzony Oskarem Dead Man Walking i Cradle Will Rock, którego premiera odbyła się w 1999 na Międzynarodowym Festiwalu w Cannes, i w którym wystąpił Bill Murray.

Wyprodukował również dwa filmy w reżyserii Juliana Schnabel’a, Basquiat (z Jeffrey’em Wright’em w roli Jean-Michela Basquiat’a) i Before the Night Falls, za który Javier Bardem nominowany był do Oskara.

Inne filmy Kilik’a to m. in. A Bronx Tale Roberta De Niro; nagrodzony Pleasantville Gary’ego Ross’a; nagrodzony Oskarem Pollock Eda Harris’a; Skins Chrisa Eyre i Alexander Olivera Stone’a.

Niedługo rozpoczyna pracę nad filmem Alejandro González’a Iñárritu Babel, ze scenariuszem Guillermo Arriaga, w którym występują Brad Pitt, Cate Blanchett i Gael García Bernal.

d25j4pa
d25j4pa

d25j4pa
d25j4pa
d25j4pa