Trwa ładowanie...
d4mysec

Kapitan Phillips

Najnowsze informacje
5.0
(2 głosy)
Oceń:
1
d4mysec

„Kapitan Phillips” to wielowarstwowa opowieść dokumentująca wydarzenia z 2009 roku związane z porwaniem przez somalijskich piratów amerykańskiego kontenerowca Maersk Alabama. Znany z rejestrowania na taśmie filmowej przełomowych wydarzeń reżyser Paul Greengrass w charakterystyczny dla siebie sposób okiem kamery śledzi przypominające dreszczowiec wydarzenia, jednocześnie malując złożony portret efektów globalizacji, a wśród nich rosnących przepaści między światem bogatych i biednych. Film skupia się na relacji dowodzącego Alabamą kapitana Richarda Phillipsa (dwukrotny laureat Oscara® Tom Hanks) oraz stojącego na czele szajki piratów Somalijczyka Muse’a (Barkhad Abdi), który po przejęciu kontroli nad nieuzbrojonym statkiem bierze załogę jednostki jako zakładników. Kiedy emocje sięgają zenitu Phillips i Muse nieuchronnie znajdują się na kursie kolizyjnym. Ich konfrontacja ujawnia jednocześnie jaskrawe podziały pomiędzy tymi, którzy są częścią przynoszącego krociowe zyski międzynarodowego handlu, a tymi, którzy
pozostają poza nim i w desperacji zmuszeni są do uciekania się do ekstremalnych środków i posunięć. 145 mil morskich od wybrzeża Somalii obaj mężczyźni znajdą się zatem na rozgrywający się codziennie światowy konflikt. To konflikt pomiędzy grupami posiadającymi dostęp do globalnych zasobów bogactwa oraz grupami wykluczonymi. Sytuacja impasu, w której znaleźli się główni bohaterowie filmu - Phillips i Muse to nie tylko trzymający w napięciu obraz oblężenia kontenerowca, ale także ilustracja większych sił, które kształtują współczesny świat”.

Columbia Pictures we współpracy z Trigger Street Production ma przyjemność zaprezentować Państwu film „Kapitan Phillips” /Captain Phillips/. W obsadzie filmu znaleźli się Tom Hanks, Barkhad Abdi, Barkhad Abdirahman, Faysal Ahmed, Mahat M. Ali, Michael Chernus, Corey Johnson, Max Martini, Chris Mulkey, Yul Vazquez i David Warshofsky. Wyreżyserowany przez Paula Greengrassa film został wyprodukowany przez Scotta Rudina, Danego Brunetti i Michaela De Luca. Autorem scenariusza, w oparciu o książkę Richarda Phillipsa i Stephana Talty pt. A Captain’s Duty: Somali Pirates, Navy SEALs, and Dangerous Days at Sea jest Billy Ray. W roli producentów wykonawczych wystąpili: Gregory Goodman, Eli Bush i Kevin Spacey. W ekipie twórców filmu znaleźli się współpracujący z Greengrassem autor zdjęć Barry Ackroyd, BSC, montażysta Christopher Rouse, A.C.E., scenograf Paul Kirby, kostiumograf Mark Bridges oraz kompozytor muzyki Henry Jackman.

Kapitan Phillips
Tytuł oryginalny

Captain Phillips

Gatunek

przygodowy, akcji, biograficzny, dramat, kryminał, thriller

Kraj produkcji

USA

Rok produkcji

2013

Data światowej premiery

08.11.2013

Czas trwania

134 min.

Obsada

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mysec
d4mysec
d4mysec