Trwa ładowanie...
d28j21x

Karolina Gorczyca

Najnowsze informacje
4.0
(671 głosów)
Oceń:
d28j21x

Jedna z najzdolniejszych i najpiękniejszych polskich aktorek. Znana ostatnio z takich filmów jak: „Miłość na wybiegu”, „Ostatnia akcja”, „Skrzydlate świnie” i „Huśtawka”.

* Karolina Gorczyca urodziła się 14 marca 1985 roku w Biłgoraju*w województwie lubelskim. Absolwentka Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST (2008).

Zainteresowania teatrem pojawiły się już w szkole podstawowej, kiedy spotkała Alicję Jachiewicz i Stefana Szmidta, wieloletnich aktorów Teatru Polskiego w Warszawie. Wraz z nimi oraz kilkoma swoimi rówieśnikami postanowili stworzyć pierwszą w Biłgoraju grupę teatralną „Wyindywidualizowani”. Grali amatorskie spektakle i podróżowali po Roztoczu. Jednocześnie uczęszczała na lekcje tańca współczesnego.

Pod koniec drugiego roku studiów zagrała swoja pierwszą zagraniczną rolę w perskim filmie „Die of Love”.Przeszkody nie stanowiła nawet konieczność nauki języka perskiego. W Teheranie spędziła blisko dwa miesiące, poznając kulturę, historię kraju oraz ucząc się języka perskiego. Rok później pojawiła się propozycja zagrania „Biesów” w krakowskim Teatrze STU (gdzie gra do dziś).

Zadebiutowała na dużym ekranie w filmie "Korowód" (2007) reżyserowanym przez jej szkolnego profesora Jerzego Stuhra.Ma na swoim koncie role w filmach fabularnych m.in.: "Porze mroku" Grzegorza Kuczeriszki i "Ostatniej akcji" u boku Jana Machulskiego. Wystąpiła także w serialu telewizyjnym "Twarzą w twarz" i spektaklu "Góra góry" w reżyserii Pawła Woldana.

Potem pojawiły się następne propozycje filmowe i telewizyjne. 2009 rok był dla niej niezwykle owocny: „Zdjęcie”, romantyczna komedia „Miłość na wybiegu”, „Ostatnia akcja”, „Skrzydlate świnie” i „Huśtawka”.

Gorczyca występowała także w polskich serialach. Mogliśmy ją oglądać w takich produkcjach jak:* „Sprawiedliwi”, „Usta Usta”, „Majka”, „Czas honoru”, „Twarzą w twarz”, „Na dobre i na złe”.* Przed nią kolejne wyzwania zawodowe w kraju i zagranicą.

Prywatnie Karolina Gorczyca jest związana z polskim aktorem, Wojtkiem Zielińskim, z którym współpracowała na planie filmu „Huśtawka”.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28j21x
d28j21x
d28j21x