Trwa ładowanie...
dsdghyo

Kinowe hity i Lego to idealne połączenie. Nie tylko dzieci je uwielbiają

W tym roku mija 20 lat od wprowadzenia pierwszych klocków Lego wykorzystujących filmowe licencje. Historia pokazała, że było to doskonałe posunięcie, które rozrosło się do gigantycznych rozmiarów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

"Jurassic World" doczekał się nowych zestawów Lego. Kolejny film trafi do kin dopiero w 2021 r.
"Jurassic World" doczekał się nowych zestawów Lego. Kolejny film trafi do kin dopiero w 2021 r. (Materiały prasowe)
dsdghyo

O ogromnym sukcesie Lego Star WarsStar Wars świadczy fakt, że nowe klocki z tą licencją wychodzą nieprzerwanie od 20 lat. Duński koncern poszedł za ciosem i dał swoim fanom w każdym wieku kolejne zestawy odwołujące się do popularnych filmów, komiksów, seriali. Niektóre doczekały się krótkich serii, które nie były kontynuowane w kolejnych latach (Hobbit, Lone Ranger). Inne pojawiają się cały czas, mimo że dane filmy już dawno zeszły z ekranów kin (Harry Potter). Są też i takie, które po debiucie zaliczyły kilka lat przerwy, by powrócić w nowej, odmienionej formie.

Zobacz także: Lego Harry Potter "Wielka Sala w Hogwarcie" w wersji "zrób to sam"

Takim tematem w świecie Lego był Batman i inni bohaterowie komiksów DC. Od kilku lat w każdym katalogu pojawiają się nowe propozycje dla fanów detektywa z Gotham, który w 2019 r. obchodzi 80-lecie swojego istnienia. Z tej okazji przygotowano m.in. zestaw 76120 Batwing i napad Człowieka-zagadki. W komplecie znalazły się trzy różne pojazdy: tytułowy samolot Batmana, helikopter Człowieka-zagadki i radiowóz komisarza Gordona. Do każdego można oczywiście wsadzić dedykowaną figurkę. Jednocześnie w zestawie pojawił się jeszcze jeden superbohater, który niedawno zaprezentował się w pełnometrażowym filmie "Shazam!".

  Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

Zestaw 76120 może służyć do zabawy w pogoń za enigmatycznym rabusiem, ale jest także prawdziwą gratką dla kolekcjonerów ze względu na zupełnie nowe figurki i szybkostrzelne multimiotacze z płytkami jako amunicją.

dsdghyo

76120 Batwing i napad Człowieka-zagadki zawiera 489 elementów i jest przeznaczony dla użytkowników powyżej 7. roku życia.

Inną filmową marką, która wróciła do świata Lego, jest Jurassic World. Choć kolejny film z tej serii jest zapowiedziany dopiero na lato 2021 r., producent klocków cały czas rozwija linię tematycznych zabawek. Dzięki najnowszym zestawom można stworzyć własny park rozrywki z dinozaurami, łącząc kolejne atrakcje.

  Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

W zestawie 75937 Atak triceratopsa jest nawet specjalny drogowskaz, który kieruje do różnych zakątków parku/innych zestawów Lego Jurassic World. W tej nowości na ten sezon znalazły się cztery nowe figurki (Owen Grady, Simon Masrani, Allison Miles, bezimienna turystka), a także zupełnie nowy model dinozaura z odczepianymi kończynami i głową.

dsdghyo

Największą atrakcją tego zestawu jest karuzela, w której figurki zasiadają w "jajach dinozaura". Całość jest oczywiście ruchoma, podobnie jak ogrodzenie pod napięciem. Brama wjazdowa, pojazd Owena i szereg akcesoriów pozwolą odtworzyć filmowe sceny lub wymyślić zupełnie nowe przygody.

75937 Atak triceratopsa zawiera 447 elementy i jest dedykowany użytkownikom powyżej 7. roku życia.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

dsdghyo

Podziel się opinią

Share
dsdghyo
dsdghyo