Trwa ładowanie...
d4kvmj2

Lego Jurassic World – przygoda nie kończy się po wyjściu z kina

Zestawy klocków na licencji znanych produkcji filmowych towarzyszą miłośnikom Lego od prawie 20 lat. Dzięki nim po wyjściu z kina możemy kontynuować filmowe przygody na dywanie we własnym pokoju. Albo podziwiać klockowe repliki dodawane do kolekcji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zestaw Lego 75929 Ucieczka przed karnotaurem
Zestaw Lego 75929 Ucieczka przed karnotaurem (Materiały prasowe)
d4kvmj2

Zgodnie z tą tradycją, którą zapoczątkowały zestawy z "Gwiezdnych wojen", do sklepów trafiły niedawno klocki inspirowane filmem "Jurassic World: Upadłe królestwo". A w nich minifigurki głównych bohaterów granych przez Chrisa Pratta, Bryce Dallas Howard czy Justice'a Smitha, rozmaite pojazdy, laboratoria, klatki dla prehistorycznych bestii i oczywiście świetnie wymodelowane dinozaury z ruchomymi elementami.

Klocki Lego + dinozaury to w oczach przedstawicieli grupy docelowej idealne połączenie. Nie da się jednak ukryć, że Lego Jurassic World to także prawdziwa gratka dla miłośników duńskich klocków nie mieszczących się w sugerowanym przedziale wiekowym 7-12 lat. Myślę, że niejeden AFOL (ang. dorosły fan Lego) przyzna mi rację. Z drugiej strony filmowa licencja posłużyła do stworzenia zestawów dla znacznie młodszych odbiorców. W najnowszej ofercie znajdziemy komplety z dinozaurami z serii Lego Junior (od 4 lat), a nawet Duplo (od 2 lat). Dla każdego coś miłego.

   Materiały prasowe
(Materiały prasowe)

W moje ręce wpadł zestaw Lego Jurassic World 75929, zatytułowany "Ucieczka przed karnotaurem". Jest to propozycja ze średniej półki cenowej, która zawiera: trzy minifigurki (Owen, Franklin, Claire), terenową furgonetkę z przyczepą, fragment parku jurajskiego z bazą dla kuli żyroskopowej oraz dwa modele dinozaurów, czyli potężnego karnotaura i niewielkiego raptora.

d4kvmj2

Pomysł na zabawę zasugerowany w opisie producenta mówi o ucieczce przed lawowymi kamieniami, które umieszczamy na ruchomej platformie pośród drzew. Innym zagrożeniem jest oczywiście sam karnotaur, który występuje wyłącznie w tym zestawie. Pradawny drapieżnik ma ruchomą, obracaną wokół własnej osi głowę z otwieraną paszczą, odczepiane kończyny i ogon. Figurka dinozaura to jeden z najmocniejszych argumentów przemawiających za kupieniem tego zestawu.

Świetnym elementem jest kula żyroskopowa, którą można wypchnąć z leśnej bazy lub umieścić na dedykowanej przyczepie montowanej do furgonetki. Auto ma na pace mobilne centrum dowodzenia, zaś kabina pomieści kierowcę i drugą minifigurkę wystającą przez szyberdach – doskonałe miejsce do operowania umieszczonym tam działkiem.

"Ucieczka przed karnotaurem" to świetny zestaw, który pozwala realizować w zabawie rozmaite scenariusze. Bardzo dobra propozycja nie tylko dla miłośników wiadomego filmu.

Obejrzyj: "Park Jurajski" nie był tylko filmem o dinozaurach

Dostępne są także inne zestawy Lego z dionazaurami, o wszystkich przeczytasz tutaj:

d4kvmj2

Podziel się opinią

Share
d4kvmj2
d4kvmj2