Trwa ładowanie...
d3z2pkj

Kwartet (2012)

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d3z2pkj

„Kwartet” (ang. Quartet) to brytyjski komediodramat z 2012 roku w reżyserii znanego aktora, Dustina Hoffmana. Dzieło powstało na podstawie sztuki o tym samym tytule autorstwa sir Ronalda Harwooda ("Pianista"). Muzykę skomponował Kle Savidge, a za produkcję odpowiadają Finola Dwyer i Stewart Mackinnon. Obraz prezentowany był na festiwalach w Toronto i Londynie, gdzie spotkał się z przychylną reakcją widzów i krytyków.

"Kwartet" opowiada o mieszkańcach domu opieki dla emerytowanych gwiazd opery. Reggie, Wilf i Cissy każdego roku organizują koncert z okazji rocznicy urodzin Verdiego, zbierając w ten sposób pieniądze na utrzymanie domu. Pewnego dnia do przybytku wprowadza się Jean, była żona Reggiego, która, choć zgrywa diwę, odmawia udziału w koncercie.

W rolach głównych w filmie zagrali: Maggie Smith jako Jean Horton, Tom Courtenay - Reginald "Reg", Pauline Collins - Cecily "Cissy", Billy Connolly - Wilfred "Wilf", Michael Gambon - Cedric Livingstone, Luke Newberry – Simon, Sheridan Smith - Dr. Lucy Cogan, Jumayn Hunter – Joey, Eline Powell – Angelique.

Kwartet (2012)
Tytuł oryginalny

Quartet

Gatunek

dramat, komedia

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

12.04.2013

Czas trwania

98 min.

Obsada

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3z2pkj
d3z2pkj
d3z2pkj