Trwa ładowanie...
d1z1zav

Kwartet (2012)

Najnowsze informacje
Oceń jako pierwszy:
d1z1zav

„Kwartet” (ang. Quartet) to brytyjski komediodramat z 2012 roku w reżyserii znanego aktora, Dustina Hoffmana. Dzieło powstało na podstawie sztuki o tym samym tytule autorstwa sir Ronalda Harwooda ("Pianista"). Muzykę skomponował Kle Savidge, a za produkcję odpowiadają Finola Dwyer i Stewart Mackinnon. Obraz prezentowany był na festiwalach w Toronto i Londynie, gdzie spotkał się z przychylną reakcją widzów i krytyków.

"Kwartet" opowiada o mieszkańcach domu opieki dla emerytowanych gwiazd opery. Reggie, Wilf i Cissy każdego roku organizują koncert z okazji rocznicy urodzin Verdiego, zbierając w ten sposób pieniądze na utrzymanie domu. Pewnego dnia do przybytku wprowadza się Jean, była żona Reggiego, która, choć zgrywa diwę, odmawia udziału w koncercie.

W rolach głównych w filmie zagrali: Maggie Smith jako Jean Horton, Tom Courtenay - Reginald "Reg", Pauline Collins - Cecily "Cissy", Billy Connolly - Wilfred "Wilf", Michael Gambon - Cedric Livingstone, Luke Newberry – Simon, Sheridan Smith - Dr. Lucy Cogan, Jumayn Hunter – Joey, Eline Powell – Angelique.

Kwartet (2012)
Tytuł oryginalny

Quartet

Gatunek

dramat, komedia

Kraj produkcji

Wielka Brytania

Rok produkcji

2012

Data światowej premiery

12.04.2013

Czas trwania

98 min.

Obsada
d1z1zav

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z1zav
d1z1zav
d1z1zav