Trwa ładowanie...
d1abx15

''La Bamba'': Nie żyje Elizabeth Pena. Miała 55 lat

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
''La Bamba'': Nie żyje Elizabeth Pena. Miała 55 lat
(AFP)
d1abx15

*Elizabeth Pena, wszechstronna latynoska aktorka, znana z ról zarówno dramatycznych („Na granicy”) jak i komediowych (serial „Współczesna rodzina”), nie żyje. Miała 55 lat.*

O śmierci artystki poinformowała menedżerka Gina Rugolo. Jej klientka i przyjaciółka odeszła we wtorek w Cedars-Sinai Medical Center w Los Angeles. Przyczyny śmieci były naturalne - aktorka zmarła po krótkiej chorobie. Dalsze szczegóły nie są znane.

d1abx15

W sieci pojawiły się kondolencje współpracowników i przyjaciół zmarłej. Swoim bólem podzielili się na Twitterze m.in. aktorki Zoe Saldana, Eva Longoria oraz reżyser Robert Rodriguez.

Elizabeth Pena przyszła na świat 22 września 1959 roku w New Jersey. Dorastała na Kubie, jednak w wieku ośmiu lat przeniosła się z rodzicami - producentką i reżyserem - do Nowego Jorku. Pena ukończyła tam New York's High School of Performing Arts.

(fot. kadr z filmu "La Bamba")

d1abx15

Na dużym ekranie zadebiutowała w 1979 roku w komediodramacie “El Súper”. Sławę przyniosła jej rola w biograficznej "La Bambie" opartej na życiorysie Richiego Valensa, gdzie pojawiła się u boku Lou Diamonda Phillipsa. W swojej trwającej 35 lat karierze* wystąpiła w sumie w 100 filmach i serialach.* Ostatnio widzowie mogli oglądać ją na małym ekranie w „Matadorze” i „Współczesnej rodzina”.

Elizabeth Pena była założycielką Hispanic Organization of Latin Actors. Aktorka osierociła dwoje dzieci.

d1abx15

Podziel się opinią

Share

d1abx15

d1abx15