Trwa ładowanie...
d42el2r

"LEGO DC: Batman - Grunt to rodzinka": fajna przygrywka przed komiksami [RECENZJA DVD]

Starsi pewnie nie będą pod wrażeniem filmu "LEGO DC: Batman - Grunt to rodzinka". Ale kogo to obchodzi? Mali fani Nietoperza i LEGO z pewnością docenią nową animację Warnera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"LEGO DC: Batman - Grunt to rodzinka" ukazało się na DVD nakładem Galapagos
"LEGO DC: Batman - Grunt to rodzinka" ukazało się na DVD nakładem Galapagos (Materiały prasowe)
d42el2r

Brucem Waynem targają rozterki. Sprzedać firmę i zostać Batmanem na pełen etat? A może dalej działać z doskoku? Jakby tego było mało, wszyscy członkowie Bat-rodziny dostają niepokojące anonimy. Ktoś chce wciągnąć ich w niebezpieczną grę. Oczywiście stawką jest bezpieczeństwo Gotham.

Uściślimy. To nie jest rzecz na miarę "LEGO PRZYGODY" czy "LEGO BATMAN: FILM". Jeśli siądziecie do filmu Matta Petersa z takim nastawieniem, rozczarujecie się. Bo to nie ta liga, nie te pieniądze i nie ten rozmach. Ale to nic.

"LEGO DC: Batman - Grunt to rodzinka" to kolejna przeznaczona na rynek DVD/BD produkcja ze studia Warner Bros. Animation eksploatująca uniwersum DC Comics z pomocą kultowych klocków.

d42el2r

Nakładem Galapagos ukazało się już kilka filmów z tej serii m.in. "Liga Sprawiedliwości: Na ratunek Gotham" czy "Aquaman - Przebudzenie Atlantydy". Łączy je o wiele prostsza niż w dobrze znanych "kinówkach" animacja, nie tak skomplikowana fabuła oraz małoletni target.

Materiały prasowe

"Grunt to rodzinka" Matta Petersa co do jednego spełnia powyższe kryteria. Odbiorcami jego filmu są młodziutcy widzowie. Kilkulatki nieczujący jeszcze tak dobrze językowych niuansów czy fabularnych meandrów, ale kochający Batmana i wszystko co z nim związane.

Ale prosty nie znaczy prostacki. Mimo że "Rodzinka" nie jest specjalnie spektakularna, to w dalszym ciągu sprawdza się jako przyzwoita rozrywka dla najmłodszych. W ciągu 72 min twórcy serwują dzieciakom akcję, emocjonujące pojedynki, kilka uroczych żartów i oczywiście niegłupie przesłanie.

d42el2r

Ale to nie wszystko. "Grunt to rodzinka" sprawdza się też jako świetny przewodnik dla maluchów próbujących połapać się w superbohaterskim uniwersum DC. Znaleźli się tu członkowie Bat-rodziny, kilku ikonicznych łotrów, cyborg OMAC i przede wszystkim Red Hood, którego wątek to przecież znaczący element współczesnej mitologii Batmana. Reasumując: dobra przygrywka przed komiksami, po które za parę lat pewnie sięgną maluchy.

"LEGO DC: Batman - Grunt to rodzinka" ukazało się nakładem Galapagos. Na płycie DVD znajdziecie film i kilka opcji językowych – w tym polskiego lektora.

ZOBACZ TEŻ: Komiks - renesans gatunku

d42el2r

Podziel się opinią

Share

d42el2r

d42el2r