Trwa ładowanie...
d40olqs

Luis Mandoki

Najnowsze informacje
5.0
(1 głos)
Oceń:
d40olqs

Luis Mandoki pochodzi z Meksyku. Reżyserii filmowej uczył się w Instytucie Sztuki w San Francisco, oraz w Londyńskiej Międzynarodowej Szkole Filmowej (London International Film School), jak również w London College School of Film.

Po zrealizowaniu kilku nagrodzonych dokumentów, w 1980 roku zrealizował debiutancką fabułę "Motel". Jednak sukces i uznanie międzynarodowe przyniosła mu "Historia Gaby" (1987 r.), wzruszająca opowieść o kobiecie z porażeniem mózgowym.

Niebawem pojawiła się szansa zrealizowania kolejnego pomysłu, tym razem już w Stanach Zjednoczonych. Film nosił tytuł "Biały Pałac", a w rolach głównych obsadzono Susan Sarandon i Jamesa Spadera. Następnym obrazem reżysera był, już gorzej przyjęty przez publiczność i krytykę, "Born Yesterday" z Melanie Griffith, Donem Johnsonem i Johnem Goodmanem.

Kolejnym filmem, nad którym pracował był "Kiedy mężczyzna kocha kobietę" z 1994 roku, dramat traktujący o problemach małżeńskich popadającej w coraz większe alkoholowe uzależnienie żony i jej początkowo zupełnie nieświadomego męża.

W rolach głównych wystąpili Meg Ryan i Andy Garcia. Ostatnie jego filmy to "List w butelce" z Kevinem Costnerem i Paulem Newmanem, "Oczy anioła" z Jennifer Lopez i Jimem Caviezelem oraz „24 godziny” z Cherlize Theron.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40olqs
d40olqs
d40olqs