Trwa ładowanie...
dywizjon 303

Łukasz Palkowski: Reżyser "Bogów'' wyreżyseruje "Dywizjon 303"

Share
Łukasz Palkowski: Reżyser "Bogów'' wyreżyseruje "Dywizjon 303"
Źródło: kadr z filmu ''Ciemnoniebieski świat''
d4dkoav

*Łukasz Palkowski, reżyser nagradzanych "Bogów", znów stanie za kamerą. Ma nakręcić film o polskich lotnikach, którzy walczyli w bitwie o Anglię - informuje _Rzeczpospolita_.*

O planach nakręcenia filmu pisaliśmy na początku lutego (więcej tutaj). Dziś już praktycznie na sto procent wiadomo, że obraz powstanie. Scenariusz napisali Jerzy Skolimowski, Ewa Piaskowska i James McManus. Oparli się na losach trzech przyjaciół, którzy poznali się w szkole lotników w Dęblinie, razem przeżyli wybuch II wojny światowej, a potem przedzierali się przez Rumunię do Wielkiej Brytanii. Tam trafili do słynnego Dywizjonu 303.

(kadr z filmu "Ciemnoniebieski świat")

d4dkoav

Producent Jacek Samojłowicz dopina budżet. Jest przekonany, że film powstanie. Jeśli rzeczywiście się uda, będzie to kolejny krok w karierze reżysera - jego pierwsza produkcja o tak wysokim budżecie (ok. 14 mln zł).

Palkowski dzięki "Bogom", którzy zebrali worek nagród (Lwy na festiwalu w Gdyni, Orły od członków Polskiej Akademii Filmowej), ma dziś mocną pozycję na polskim rynku filmowym. Reżyseruje dla telewizji serial, ma scenariusz, pisany jeszcze przed ostatnim filmem, o kieszonkowcach z Bazaru Różyckiego - coś w stylu polskiego "Dawno temu w Ameryce".

Zobacz zwiastun filmu "Bogowie":

Reżyserowi marzy się też film o Beksińskim na podstawie "Portretu podwójnego". I wreszcie ten ostatni projekt - wielka produkcja o Dywizjonie 303.

d4dkoav

Czesi swoim dzielnym lotnikom poświęcili całkiem udany "Ciemnoniebieski świat" i nie szczędzili na niego środków. I my mamy się czym pochwalić, więc czas najwyższy na film.

EAST NEWS, N/Z PILOT STANISŁAW SKALSKI (1915-2004), GENERAL LOTNICTWA, NAJLEPSZY POLSKI AS MYŚLIWSKI Z OKRESU II WOJNY ŚWIATOWEJ, ODZNACZONY ZŁOTYM KRZYŻEM VIRTUTI MILITARI (1944), ORDEREM KRZYŻA GRUNWALDU III KLASY, CZTEROKROTNIE KRZYŻEM WALECZNYCH, KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI, BRYTYJSKIM ORDEREM DISTINGUISHED SERVICE ORDER ORAZ TRZYKROTNIE (JAKO JEDYNY CUDZOZIEMIEC) DISTINGUISHED FLYING CROSS.)

d4dkoav

Podziel się opinią

Share
d4dkoav
d4dkoav