Trwa ładowanie...
ycipk-3tz9o9
ycipk-3tz9o9

Macaulay Culkin - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Miejsce urodzenia:

Nowy Jork, Nowy Jork, USA

Filmografia:
Zdjęcie
Podziel się

Macaulay Culkin był jedną z najsłynniejszych dziecięcych gwiazd kina amerykańskiego. Największa popularność czołowego rozrabiaki Hollywoodu przypadła głównie na lata ’90, chociaż mogłoby się wydawać, że zainteresowanie z jakim widzowie śledzą poczynania jego najsłynniejszego bohatera, Kevina nigdy nie zmalało. Chłopiec o dziwnej aparycji do dziś swoimi rolami rozbawia rodziny na całym świecie. Wiele dzieci wychowało się na jego komediach i wspólnie z nim dojrzewało.

Macaulay Culkin urodził się 26 sierpnia 1970 w Nowym Jorku, jako trzecie dziecko Christophera Culkina i Patrici Brentrup. Rodzice Mackiego – tak nazywają go najbliżsi przyjaciele i rodzina – nigdy nie byli małżeństwem, mimo iż posiadali siedmioro pociech.

Pierwszy występ przed publicznością Culkin zaliczył już w wieku 4 lat. Było to na off-Broadway’owej scenie. Bardzo szybko ten malutki chłopiec został dostrzeżony i posypały się kolejne role. Mack charakteryzował się niespotykaną, jak na dzieci w tym wieku, charyzmą i naturalnością. Przed kamerą czuł się jak ryba w wodzie.

Macaulay Culkin osiągnął sukces już w wielu 10 lat. Tak dużej popularności nikt nie mógł się spodziewać. Nagle na wielodzietną, ledwo wiążącą koniec z końcem rodzinę posypały się olbrzymie pieniądze. Nadeszła premiera filmu „Kevina sam w domu” i świat od tej pory nie był już taki sam.

ycipk-3tz9o9

Po 20 latach widać, jak odtwórca głównej roli Kelvina McCallister nieodwracalnie wrył się widzom w pamięć i stał się ikoną popkultury lat ’90. Dla wielu Boże Narodzenie bez Kevina, to jak święta bez choinki. Film „Kelvin sam w domu” w reżyserii Chrisa Columbus, zarobił w samych Stanach 285 mln dolarów. Jak na tamte czasy był to prawdziwy rekord w kinie rozrywkowym, a szczególnie w kinie familijnym. Od tamtej pory, przez całą dekadę Culkin gościł w gronie największych gwiazd Hollywoodu zarabiając niejednokrotnie więcej niż legendy światowego kina.

Rok później Mack wystąpił w pamiętnym filmie „Moja dziewczyna”. Fani byli zachwyceni, nie tylko postacią uczulonego na wszystko alergika, w którą wcielił się Culkin, ale również odegranym przez niego pierwszym, prawdziwym i znaczącym pocałunkiem. Nawet jego przedwczesna śmierć w filmie nie zepsuła wyników amerykańskiego box office’u.

Następne filmy Macaulay Culkina przynosiły tak samo jemu, jak i producentom, coraz większe zyski. Młodziutki aktor ponownie zagrał Kevina w kontynuacji wielkiego hitu sprzed dwóch lat - „Kelvin sam w Nowym Jorku”. Kolejna rola młodego gwiazdora wzbudziła spore kontrowersje. W wieku 13 lat Mack zagrał psychopatycznego oprawcę w filmie „Synalek”. Niespotykane w tak młodym wieku wyczucie pozwoliło mu stworzyć kolejną niezapomnianą kreację i przeciwstawić się stereotypowi Aktora jednej roli. Za udział w „Synalku” aktor zainkasował 5 mln dolarów. W tamtych czasach takie pieniądze za rolę otrzymywała jedynie Julia Roberts.

* Największa gaża jaką kiedykolwiek dostała dziecięca gwiazda przypadła Mackowi za rolę w filmie „Richie Rich” (1994). To był ostatni dziecięcy sukces gwiazdora, który otrzymał za film wynagrodzenie w wysokości 8 mln. dolarów.*

Kariera Macaulay’a Culkina załamała się doszło w 1995 roku, gdy jego rodzice postanowili się rozstać. O wielkie pieniądze oraz opiekę nam synem, rodzice młodego aktora toczyli boje w sądzie. Wszystko odbywało się ze szkodą dla kariery Macka. 15-letni wówczas Macaulay zapowiedział, że nie przyjmie żadnej roli, dopóki jego rodzice się nie porozumieją w kwestiach sprawowania władzy nad jego majątkiem. Do porozumienia nigdy nie doszło.

ycipk-3tz9o9

Po osiągnięciu pełnoletniości Culkin próbował osiągnąć stabilizację i założyć własną rodzinę. W 1998 roku ożenił się z przyjaciółką, również aktorką Rachel Miner. Zdawało się, że wszystko się ułoży, tym bardziej, że na świat przyszła ich mała córeczka. Niestety para rozstała się po dwóch latach małżeństwa, a Mack popadł w uzależnienie od alkoholu i narkotyków.
Macaulay Culkin od dziesięciu lat planuje swój wielki comeback. Parokrotnie próbował przypomnieć się publiczności („Party Monster” w 2003 i „Wszyscy święci” w 2005 roku) jednak żadna z ról nie przywróciła mu utraconego sukcesu.

W 2004 roku Culkin został aresztowany za posiadanie marihuany. Do zatrzymania doszło w Oklahomie. Aktor brał czynny udział w słynnym procesie Michaela Jacksona gdy Król Popu został pozwanym o pedofilię. Mac od początku wspierał piosenkarza i zeznawał na jego korzyść. Obaj panowie znali się od wielu lat – Culkin jest ojcem chrzestnym pierwszego dziecka Jacksona, a także wystąpił w teledysku jego przeboju „Black and White”. W 2008 roku na Culkina spadło kolejne nieszczęście. Jego 29-letni siostra została śmiertelnie potrącona przez samochód. Cała rodzina, będąc w głębokim szoku, długo dochodziła do siebie po tej tragedii.

Dziś Macaulay Culkin mieszka na Manhattanie i najwyraźniej wciąż _ odcina kupony_ od swojego dawnego sukcesu. Aktor od śmierci siostry nie czuje się na siłach, aby powrócić na srebrny ekran. Trzymamy kciuki aby ten stan rzeczy szybko się zmienił.

ycipk-3tz9o9
ycipk-3tz9o9
ycipk-3tz9o9